Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Emailt kaptam a paypaltól,...

Emailt kaptam a paypaltól, csalás lehet?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi! Állat portré rajzokat árulok és külföldről kaptam egy megrendelést aminek az összegét megbeszéltük hogy Paypalon fogja nekem átutalni. Kaptam is tőle a képet hogy átutalt 400$-t. Viszont ez a fiókomban nem jelent meg. A spambe viszont kaptam egy emailt amiben lényegében az áll hogy vegyem fel a kapcsolatot azzal aki utalta nekem az összeget és utaljon még 100$-t nekem hogy a fiókom fogadó képességet vagy nemtudom (nem tökéletes az angolom) bővítse. Az enmail service.intl.paypalccc@gmail.com Csalás lehet? Illetve mit csináljak most?

2023. márc. 3. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gmail-es címről screenshot, és nincs a számládon pénz. Tuti kamu.
2023. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csalás. Írd meg a "vevőnek", hogy ameddig nem jelenik meg az egyenlegeden az összeg, addig nem készíted el a rajzot.

Ezt követően feljelentéssel fog fenyegetőzni, mert ő "elutalta" az összeget.

Hagyd figyelmen kívül

2023. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%
Nem véletlen szűrte a gmail spambe...
2023. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a jófogáson is megy. Kamu rendelés, megvásárolom a termékedet, csak fizesd ki a szállítási díjat. Scam. Kikeresem neked a cikket a témáról, ha érdekel.

Szóval, nyugi, nem vásárolt tőled semmit. Sajnos.

2023. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A spam miatt kezdett nekem is gyanús lenni, ezért is írtam ki a kérdést. Egy névvel és e-mail címmel nem tudnak semmit sem kezdeni igaz? Csak ennyit adtam meg illetve az emailben nyilván nem nyomtam rá semmire. Eleve paranoiás vagyok szóval nagyon jó ez most nekem 🙃
2023. márc. 3. 18:32
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan. Nem tunik fel.hogy a paypal gmailes emailt ir? Szerinted letezik ilyen?
2023. márc. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os de, feltűnt. De még mindig kiírom inkább ide hogy meggyőződjek a dologról. A lényeg a kérdésemnek inkább az volt hogy mit csináljak ezek után.
2023. márc. 3. 18:37
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ne igyál előre a medve bőrére legközelebb, vagyis csak akkor hidd el, hogy egy külföldi vásárolt tőled, ha már ki is fizette. De akár egy magyar is.
2023. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8. Egész végig bennem volt hogy simán kamu és addig nem fogok örülni neki amíg nincs nálam fixen a pénz. Azért köszönöm mindenkinek a válaszokat, le fogom tiltani és az emailt kitöröltem.
2023. márc. 3. 18:43
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég gyakori átverés. Küldenek egy kamu PayPal fizetésről szóló mailt, aztán megpróbálják rávenni az eladót, hogy küldje el az árut vagy esetleg küldjön pénzt valamire.

Ha az eladó elküldi a cuccot, akkor se áru, se pénz.

2023. márc. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!