Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelt passzív khr?

Babaváró hitelt passzív khr?

Figyelt kérdés
Szeretnék igénybe venni a babaváró hitelt. Férjem sajnos passzív KHR Ben szerepel. Az egyik tartozását 2019.09.12.én fizette ki ez a fent marad 5évig biztos. A másikat 2022.04.01jével fizette ki egyben. Ez törlődik most áprilissal. Én nem szereplek fent. Melyik bank adná meg a babavárót. Választ előre is köszönöm 😘

#Babaváró passzív khr
2023. márc. 3. 19:28
 1/9 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
53%
Semmék, de a passzív KHR normál esetben 1 évig tart, vagyis már csak 1 hónapot kell várnotok.
2023. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A KHR passzív státusz 2 féle lehet: 1 évig akkor marad valaki a listán, ha egyösszegben kifizeti a tartozást. 5 évig akkor, ha kedvezményt/részletfizetést kap az adós.


1 éves passzív KHR-el az OTP-nél lehet próbálkozni (ha nem ott volt a tartozás), 5 évessel sehol nem.

2023. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Április után szeretnénk igénybe venni.
2023. márc. 3. 20:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a 19-ben visszafizetett hitellel biztos, hogy 5 évig marad a férjed a passzív listán, akkor esélytelen
2023. márc. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem bank függő.
2023. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben a 2019-es hitel megegyezéssel zárult, azaz volt elengedés is a tartozásból és ezért lesz a férjed 5 évig passzív KHR státuszban, akkor esélytelen, semelyik bank nem fog így adni babaváró kölcsönt (egy hozzáértő).
2023. márc. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 V. Dominika válasza:
Kedves utolsó válaszoló. És ha pl egy összegben visszafizettem a tartozásom (51ezer forint volt) párom tiszta és a többi feltétel adott van esély így bármelyik bankintézetben?
2023. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es, igen van, de azért jó lenne látni a többi paramétert is. Írj rám privátban, segítek.
2023. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 V. Dominika válasza:
Rendben. Írtam és köszönöm szépen!
2023. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!