Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri a jelenleg körülmények...

Megéri a jelenleg körülmények között állampapírba (7 éves PMÁP) fektetni?

Figyelt kérdés
2023. márc. 6. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Állampapír szempontjából nem lettek mások a körülmények, mint 3,5 vagy 10 éve volt.

Nem tudom mit értesz a "jelenlegi körülmények" alatt.

2023. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Körülmények = gazdasági helyzetet, infláció
2023. márc. 6. 16:09
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Milyen körülményeid vannak?
2023. márc. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megéri alatt mit gondolsz? Gazdasági helyzet milyen befolyással van a megtakarításodra? Milyen egyéb lehetőségeid vannak, jelenleg milyen befektetésed van?
2023. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem, neked bankszámlán éri meg parkoltatni a pénzt, hogy a bank vegyen rajta magának állampapírt, aminek a 16% kamatát (nem csak a lakossági fizet ennyit) zsebre rakja, neked meg fizet 0,000001%-ot.
2023. márc. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Én elvből nem ilyen selejtbe pakolom hanem tőzsdézek és aktívan kereskedek
2023. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

#6 - Azt kéne megérteni, hogy ami az egyiknek jó, az nem jó a másiknak.


A befektetés az nem egy sál, ami mindenkire jó...

Az, hogy te mit csinálsz a kérdező szempontjából teljesen irreleváns.

Ha a kérdezőnek nem tudsz segíteni, nem muszáj ide írni.

2023. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ehhez azt is kéne tudni, hogy csak a 7 év lejárta után fizetik-e ki a kamatot, vagy havi kifizetés van.

7 évre nem fektetnék be semmit úgy, hogy ne tudjak hozzányúlni.

2023. márc. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

“Én elvből nem ilyen selejtbe pakolom hanem tőzsdézek és aktívan kereskedek“


Te se vágod, hogy a kereskedés az egy rövidtávú üzleti tevékenység, a befektetés pedig egy hosszútávú eszközallokációs döntés. Ez így most olyan, mint ha megkérdeznék hogy melyik a jobb konditerem, erre meg azt felelnéd hogy nem jársz kondiba mert van otthon szobabiciklid. Irreleváns.

2023. márc. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Ez így most olyan, mint ha megkérdeznék hogy melyik a jobb konditerem, erre meg azt felelnéd hogy nem jársz kondiba mert van otthon szobabiciklid. Irreleváns."


Ez teljesen releváns kisfiam mert az is egy nagyon építő jellegű vélemény főleg egy ilyen intelligens embertől mint én vagyok. Ha nekem az a véleményem a konditermekről hogy az összes sz@r (akárcsak a PMÁP) akkor az is egy építő jellegű hozzászólás. Dobtam egy zöld pipát a hozzászólásodra mert tetszett egyébként.

2023. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!