Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehetseges, hogy banki...

Hogyan lehetseges, hogy banki tartozas miatt, letiltjak a fele fizetesemet + a vegrehajto meg ettol a honaptol a bankszamlamra is raterhelte az adosagot?

Figyelt kérdés
Vagyis eleve 40.000 ft-ot utaltak a szamlamra fizetest, + raerkezett a 3 gyerek utan jaro csaladipotlek es mielott kivehettem volna, eltunt a szamlamrol a penz. Erdeklodtem a bankban, hogy hova tunt a penzem, az mondtak, a vegrehajto, birosagi vegzessel (3 millio ft-tal)leterhelte a szamlamat, igy ami rajta volt, le lett foglalva. Ezt hogyan lehet megcsinalni? Mibol fogok elni a 3 gyerekemmel? Mellesleg volt 1 hitelem amit meg fizettem, ebben a honapban mar nem tudom azt sem elutalni.
2010. okt. 6. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Inkasszóval lehet megcsinálni, ha tudnak a számláidról. A végrehajtó vagy kiderítette, hova megy a béred, vagy te magad mondtad meg neki.

Ezt egyébként így nem csinálhatnák meg, családi pótlékból nem is tilthatnak, meg van egy másik korlát, hogy 28.500 forintnak, az öregségi nyugdíjminimum összegének maradnia kéne a számlán. Csakhát ez nem nagyon szokta érdekelni őket, lefoglalnak mindent, te meg pereld vissza a jogtalanul letiltott összeget, ugye...

A megoldás az lehet, hogy vagy zsebbe, kézbe kéred a béredet, a csp-t meg csekken, vagy nyitsz egy új bankszámlát. És véletlenül se mondod el a végrehajtónak, hogy neked az van. De az első megoldás a legbiztosabb.

2010. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem kéne felháborodni.Ha tartozásod van fizess.Gondolom ha már végrehajtónál van a dolog jó régóta tartozhatsz a banknak.És igen, meg lehet csinálni.Inkasszót nyomnak a számládra és annyi.
2010. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Az rendben van ketteske, de a korlátokat a végrehajtóknak is be kéne tartani. Ha én lennék a helyében, nyomnék egy fizetési meghagyást a végrehajtó felé legalább félmillió forintról. Aminek az egyik része a nyugdíjminimum + a családi pótlék lenne, a többi meg kártérítés amiatt, hogy a jogtalan letiltás súlyos nélkülözésnek tett ki.
2010. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Szia.Mióta vonják a fele fizetésedet,és a végrehajtó mióta kapcsolódott be ,hogy még ezen felül is von?Ki az,aki az első levonásokat csinálja?-mert ez így nem jogos.Tehát többféle tartozásnál maximum a fizetésed felét vonhatják le,többet egy fillérrel sem.Mennyi idő nem fizetés után jutott a végrahajtóhoz az ügyed?Ez ugye bírósági végrahajtó és nem egy bahajtó cég csak?-sok a megválaszolatlan kérdés...-ha válaszolsz tudok segíteni.
2010. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

"Tehát többféle tartozásnál maximum a fizetésed felét vonhatják le,többet egy fillérrel sem."


Ezt honnan veszed? Letilthatják a fizetését, meg egyúttal az ingóságait is foglalhatják, meg ha van valami a nevén, azt árverezhetik. Aztán ott van az inkasszó is, ha kiderítették, hogy hol vannak bankszámlái, elvégre az is a vagyona. Van egy javasolt sorrend, hogy először a fizetésből tiltani, stb, de ezt csak akkor kell betartani, hogyha ilyen módon a tartozás kiegyenlítése belátható időn belül remélhető. 3 milkás tartozásból 40 ezres letiltásokkal nyilván nem.


Más kérdés, hogy nem tilthatnak BÁRMIT. Szerintem ebbe az irányba kéne elmozdulni, mert a végrehajtók kissé el lettek kapatva, és még a rájuk vonatkozó korlátokat se tartják be. Ha mindenki jól beperelné őket kártérítésre mikor foglalás alól mentes pénzből tiltanak, akkor igen hamar leszoknának erről. Vagy hamarosan lehúzhatnák a rolót, mikor minden ügyfelükön többszázezreket vesztenek a jogtalan tiltás miatti kártérítések miatt. Mert borítékolom, hogy azt megítéli a bíróság, ha odáig eljut az ügy.

2010. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2006 ota nem tudok fizetni, akkor maradtam egyedul. (2 tovabbi hitelt a mai napig fizetem). Kb fel eve vonjak a fizetesem felet. Azt sem ertem, hogy miert nem terheltek ra a hazamra, mert a jelzaloghitelt nem tudom fizetni. A birosagi vegrehajto tegnapi nappal terhelte a szamlamra, birosagi vegzesre hivatkozva.

Felre ertes ne essek, nem azert nem fizettem, mert nem akartam, hanem mert 100.000 ft-bol torlesztettem 2 hitelt, ami 34.000, (nem akartam, hogy a kezesektol letiltsak), alberlet, rezsi, es van 3 gyerekem. Nem azzal van a problemam, hogy a fizetesemet tiltjak, tudtam, hogy ez igy lesz. Hanem, hogy a szamlamra is raterhelte es emiatt kilatastalanna tette az eletunket.

2010. okt. 6. 18:30
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

"Azt sem ertem, hogy miert nem terheltek ra a hazamra, mert a jelzaloghitelt nem tudom fizetni."


Nyilván, mert így könnyebb nekik. Lakást jelenleg nem is lehet árverezni jövő áprilisig (pár kivételtől eltekintve, pl. ha van másik házad), így ezzel a módszerrel próbálnak a pénzükhöz jutni. De te meg ne hagyd magad, amit jogtalanul vontak, azt pereld vissza+kártérítés. Ha nem tudod mit hogyan, fordulj ügyvédhez.

2010. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos nagyon rossz és értelmetlen a szabályozás. Az egy dolog, hogy a fizetésből levonnak, de amikor már a számlán van a maradék pénz az nincs megcimkézve, hogy az micsoda, az csak egy számlaegyenleg, amit inkasszóval elvehetnek.

Ezt semmiképpen nem szabadna megenedni, hogy valakinek a teljes havi bevételét elvegyék. Ez nonszensz. Ketteske meg nem tudom, hogy akkor is így osztaná-e az észt ha ő is ilyen helyzetbe kerülne, ugyanis ebbe bárki belekerülhet.

2010. okt. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Bele persze.Nekem is van hitelem.És mindig az az első, hogy az ki legyen rendezve.Pont ezért!!!Adócsoportnál dolgoztam és tudom, hogy szó nélkül tiltják az ember fizetését vagy ráb@sznak egy inkasszót a számlámra.És senkit nem érdekel, hogy milyen pénz az a számládon a lényeg hogy van rajta.
2010. okt. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Jelen pillanatban egyet tudsz tenni. Kérd a béredet és a családi pótlékot KP-ban, így csak a béred egy részét foglalhatják le az adósság fejében, a többi pénzhez nem nyúlhatnak.

A bankszámláról a teljes összeget elvihetik inkasszóval pont olyan okokból, amit már előttem megírtak.


Még az is segítség lehet az anyagi összeomlás ellen, ha a munkáltatód hajlandó azzal segíteni téged, hogy egyelőre átminősít minimálbéresre, a béred többi részét pedig nem hivatalosan adja, de ez ugye elég rizikós...

2010. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!