Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így adnának nekem hitelt? Van...

Így adnának nekem hitelt? Van diákhitelem és egy másik hitelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan gondom lenne, hogy vettem fel hitelt decemberben költözés miatt, 500.000 ft-ot. Ez elment költözésre (1 havi bérl. díj + 2 hó kaució), sajnos az előző albitulaj nem adott vissza kauciót..


Mellette van folyószámlahitelem, de januárban kicsit túlszaladt velem a ló... vagyis kellett többmindenre is költenem (pl az új albiban nem volt sütő, vettem egy 30.000 ft-os minisütőt, és sajnos beleestem abba a hibába, hogy túlköltekeztem. 200.000 ft folyószámlahitelkeretem van (lehetne több is, de mivel hajlamos vagyok sokat költeni, direkt nem akartam nagyobbra. )


- 160.000 volt február végi egyenlegem...


Bevételem: 309.000 ft volt 2023 januárban és 2023 februárban is,

2022. decemberében 315.000 ft körül.


Most van 130.000 ft körül az egyenlegem, ugye a mínuszt "visszatöltötte ", meg költöttem már kajára, illetve egyéb háztartási dolgokra.


A kérdés:

Nem szeretném, hogy mindig mínuszban legyen az egyenlegem, mert ha kifizetem a bérleti díjat, a rezsit, a telefonszámlám, és az 500.000 ftos hitel díját, akkor mindig mínuszba fogok menni, és kaját is kell vennem.


Arra gondoltam felvennék egy 680.000-700.000 ft körüli hitelt, ebből kifizetném az 500.000 ft-os hitel maradékát (kb. 463.000 ft van abból hátra fizetendő) kifizetem a bérleti díjat, rezsit, stb. és marad kb 100.000 ftom kajára.

Illetve a folyószámlahitelt is megszűntetném.


Szerintetek ilyen hitelekkel engednének felvenni még egy hitelt?


1. Van 2013-2015ről diákhitelem, 26.000 ft összesen a kettő diákhitel, minden hónapban fizetem rendszeresen.

2. Van egy hitelem 2022. decemberben vettem fel, 500.000 ft, 24 hónapra.

463.000 ft van még hátra belőle. 1 hónap: 26.000 ft törlesztési díj.

3. Van folyószámlahitelem, most februárban -160.000 fttal zártam a hónapot...


Ezeket a lépéseket tenném:

1. Kifizetném a 2022 decemberében felvett hitelt. Így a 2.pontban leírt hitel megszűnne.

2. A folyószámlahiteles dolog is megoldódna, hiszen ha 680.000-t vennék fel maradna a diákhitelre is pénz, a telefonszámlára, és kajára is.

A folyószámlahitelt BESZŰNTETNÉM , így vigyáznék hogy ne menjek mínuszba.


3. Így hitelek közül lenne diákhitel (ez évek óta van, 26.000 ft összesen)

és lenne ez amit most felvennék, 36.000 ft törlesztővel. Ezt tudom vállalni a fizuból, reális, 24 hónapra.


Szerintetek adnának nekem hitelt?

OTPnél bankolok, de más intézet is szóba jöhet.


A másik opció:

200.000 ft hitel kéne, és ne menjek mínuszba március hónapban (igazából már azzal mínuszba megyek, ha felveszem a bérleti díjra szánt összeget... )

de egyik bank se ad hitelt 200.000 ft alatt csak provident cofidis.. azt meg nem akarom, félek.


Család sajnos nem tud segíteni a hitelrendezésben, fizetésemelés nem várható a közeljövőben... nem tudom mit tegyek.

Nem akarom a számlám folyton mínuszban tartani, ennek is van díja, költsége. ..


Szerintetek?

Bocsi, ha hosszú lett.


29/nő



2023. márc. 9. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem fognak adni, és ez jobb is


A tulaj miért nem adta vissza a kauciódat

2023. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Simán megkapod.
2023. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, kapnal hitelt. A kerdes hogy milyen kamatra?


Folyoszamlahitel beszuntetese jo otlet, ezt mindenkeppen lepd meg.


Otp-nel valo bankolast is befejezhetned, egyik legdragabb bank Magyarorszagon. Nezd meg a Raiffeisen vagy a Cib ajanlatait (folyoszamlara is)

2023. márc. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt szerintem az életszínvonaladat kell a jövedelemhez igazítani. Ne haragudj, de ha csak nettó 300-at keresel, akkor te nem engedhetsz meg magadnak 150 ezres albit, hanem inkább csak egy szobát.
2023. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Providenttel nincs gond, ha bemész hitelpontra. Otthoni szolgáltatással nem éri meg, de hitelpontos szerződéskötéssel nem olyan rossz a dolog és lehet havonta fizetni.
2023. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!