Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy másik banknál igénylek...

Ha egy másik banknál igénylek lakáshitelt, át kell helyezni oda a folyószámlámat is , vagy tudják vonni a törlesztőt enélkül is a folyószámlámról?

Figyelt kérdés
Szeretnék az OTP-nél maradni és csak a lakáshitelt intézni a Takarékbankból.

2023. febr. 28. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

"áthelyezni" nem kell.

A legegyszerűbb megoldás, hogy nyitsz náluk egy második folyószámlát, arról fogják vonni. Az OTP-ről havonta utalsz annyit, ami a törlesztő. Nyilván a folyószámlának lesz egy havi díja, ezt is figyelembe kell venni, amikor az ember eldönti hol vesz fel hitelt.

Én leginkább ezzel találkoztam.


De lehetnek más megoldások is. Azt a Takarékbanktól kell megkérdezni.

Pl csak egy technikai számlát kaps za hitelhez és arra kell utalnod havonta, vagy csoportos beszedést raksz az OTP számlára (annak az OTP oldalán lesz költsége nagy eséllyel)


Szóvala lényeg, hogy az OTP számládat mindenképp megtarthatod, semmi se tiltja, hogy több banknál egyszerre legyen folyószámlád.

2023. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell "átköltözni" a másik bankhoz és nem is muszáj rendes folyószámlát nyitni náluk. Törleszteni többféle módon tudsz. Átutalhatod a törlesztőt a hitelszámlára, rendszeres átutalást adhatsz, csoportos beszedést állíthatsz be vagy ha a hitelező bank lehetővé teszi, akár kártyával is fizethetsz.


Nekem szintén OTP számlám van, CIB-nél van hitelem, simán belőttem rá egy rendszeres átutalást, mert fix havi törlesztő van, azt kész, le is tudtam az egészet.

2023. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A bank mondhatja azt, hogy csak náluk vezetett bankszámlával együtt ad hitelt. Ennyire szigorúan nem szokták kikötni, de kamatkedvezményhez vagy más kedvezményekhez már el szokták várni.

Sőt van, hogy azt is, hogy a munkabéred oda érkezzen, tehát ne az elsődleges folyószámládról utald át a náluk lévő folyószámládra havonta amennyi kell.


Hitelt valószínű úgy is ad, ha te ezekbe nem mész bele, viszont akkor lehet, hogy nem itt lesz a legjobb a hitel, hanem X banknál. De ott meg szintén elvárják ugyanezt a legkedvezőbb ajánlatukhoz. És így tovább.


Szóval inkább anyagi szempontból "kényszerülsz" rá.

Pontos választ úgy is csak a Takarékbank tud mondani.

2023. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!