Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP Jump számlacsomag...

Az OTP Jump számlacsomag relaíve egy olcsó számlacsomag?

Figyelt kérdés

Ebbe vagyok benne jelenleg. Megfigyeltem, hogy vannak itt levonandó összegek, különböző címszók alatt:

Bankkártáyval kapcsolatos díj: -5322Ft

Kártya kibocsátási díj: -2358Ft

Eseti megbízások: -90Ft

Időszakos költségek: -88Ft

Hitel kamat: -18Ft

Hitel költsége: -425Ft

Havi zárlati díj: -197Ft

Elvileg nincs számlavezetési díj, de akkor mi az, hogy havi zárlati díj?

Nincs hitelem, csak hitelkeret van beállítva, ezért is fizetni kell?

Mi az, hogy időszakos költségek?

Eseti megbízások... tehát az átutalásért levont money.

Azt tudom, legalábbis nemrég megtudtam, hogy a csoportos beszedési megbízásért is fizetni kell. Én marha azt hittem, hogy ez egy lehetőség, és azon van a bank, hogy segítse az életünket ezzel, erre kiderült, hogy természetesen nem ingyen. :) De ami leginkább krédőjeles a fejembe az a bankártya éves díja+a 3 évente fizethető külön ráadáskét hozzácsapott kártya kibocsátási díja (merthát a a 3 év alatt benyelt 16000+X Ft-ból ugye nem tellik, hogy adjanak egy új kártyát, ha már annyira adni akarnak, holott az előzőnek semmi baja).

Na de lényeg, így számolva 6108Ft csak maga a kártya díja évente az új kártyát is beleszámolva. Ez elfogadhatónak számít? Érdemes lehet váltani? Vagy ha nem akarom, hogy elszopálják a pénzemet, akkor a bankszámla megszüntetése jöhet csak szóba hosszú távú célként tekintve?



#lehúzás #OTP Jump számlacsomag #számlaváltás #olcsó számlacsomag
2023. márc. 11. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképp sem, ott húznak le, ahol csak tudnak, és még szar is. Pl én egy darabig havi 20xx ftot fizettem az sms szolgáltatásért, ez azt tudta, hogy az utalásaimról azonnal kaptam sms-t, az előző napi vásárlásaimról pedig másnap reggel 7-kor. Mondjuk az appjuk nem rossz, de inkább k&h vagy mkb.
2023. márc. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! És a k&h vagy mkb-nél nincs számlavezetési díj? Tehát ha havi szinte lebontom, 509+XFt párolog el a bankszámláról. Ha ezeknél a bankoknál van kisebb fenntartási költségű bankszámlafajta, ami megigényelhető, azt kérlek oszt meg velem. Köszi!
2023. márc. 11. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden banknál van számlavezetési díj, és kártyadíj is, legfeljebb kevesebb.
2023. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És van olyan ahol annyival kevesebb, hogy megérje váltani? Vagy bank-bank... ne legyenek nagy elvárásaim?
2023. márc. 11. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha neked számít évi párezer dft különbség, akkor érdemes váltani. Vagy ha netalán a jövőben hitelt vennél fel lakásra, autóra, azokat a feltételeket is érdemes figyelembe venni
2023. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is a jump számlacsomagba vagyok! Már legalább 10 éve vagyok otps! Kb 3 éve vagyok jumpos! Nekem minden hóvégén von le 197ft-ot zárlati díjra és most januárban vontak le kártyadíjat 3ezer valamennyit! Ennyi! Jah és még annyi hogyha utalok akkor az 90ft-ba kerül. Egyedül az utalást sokallom kicsit! Nem értem nálad mi az hogy hitel kamat meg hitelre miket von le? Meg bankártya kibocsájtási dij max akkor van ha elhagyod és új kártyát adnak. Nekem ilyenek nincsenek. Mondjuk hitelem sincs se hitelkeret beállítva! Nekem csak a 197ft minden hó végén illetve az éves kártyadíj 3200ft körül volt most januárban! Illetve az utalásra 90ftot von le! Nálad nem értem a többi levonást! Otpben kérnék a helyedben erről egy személyes tájékoztatást mit mire vonnak!
2023. márc. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os az érdekes, hogy ugyanabban a számlacsomagba vagyunk, de mások a levonások. Mindenképpen bemegyek majd a bankba, szerintem megszüntetem a beállított hitelkeretet + rákérdezek a többi dologra, ahogy tanácsoltad. Köszi, hogy írtatok!
2023. márc. 16. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!