Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Segít valaki értelmezni a...

Segít valaki értelmezni a hitelkártya szerződést?

Figyelt kérdés

Igényeltem hitelkártyát. Az szerepel a szerződésben, hogy az elszámolás utolsó napja 11. Amennyiben az munkaszüneti napra esik, akkor az ezt követő első munkanap. Az elszámolási időszak minden hónapban azonos. Ezután jön 15 nap türelmi időszak, amikor vissza kell fizetnem a tartozást.


Tehát a mostani dátumot figyelembe véve: 13-án ér véget a jelenlegi elszámolási időszakom, és 14-én kezdődik a következő. És ami a leginkább ködös számomra: az elszámolási időszakot követő 15 napos türelmi időszak egyben már a következő elszámolási időszak? Tehát amit 13-ig költök, azt 28-ig kell visszafizetnem, de amit már 14-én, annak a visszafizetési határideje a következő hónap 11. + 15 nap.


Jól gondolom?


2023. márc. 11. 12:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jol gondolod.
2023. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod, csak olvasd el még alaposabban az apróbetűt, mert ha úgy fogalmaz, hogy "munkaszüneti nap" esetén tolódik a következő munkanapra, akkor ott lehet olyan csavar, hogy szombaton van zárlat. A szombat ugyanis szabadnap. Munkaszüneti nap az vasárnap és ünnepnapok.
2023. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi, megnéztem! Azt írja, hogy "pihenőnapra vagy munkaszüneti napra". Szóval szombaton nincs zárlat.
2023. márc. 11. 14:07
 4/15 anonim ***** válasza:
#2 - Aki nem tudja fordulónap után bármikor visszafizetni a hitelkártyát az inkább vágja ketté.
2023. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4: befektetésre lesz :) ezért lenne fontos, hogy mikor van az első nap, amikor költhetem 45 napig
2023. márc. 11. 14:17
 6/15 krwkco ***** válasza:

"mikor van az első nap, amikor költhetem 45 napig"

Ha ezt folyamatosan akarod csinálni, akkor nem fialtathatod a pénzt 45 napig. Csak átlagosan egy hónapig. Mert amikor lezárul az elszámolási időszak, aminek az elején kimerítetted a hitelkereted, akkor nem tudsz mindaddig befektetni, amig fel nem töltöd a kártyát. Az első befektetés lehet 45 napos, de minden további csak 1 hónapos.

2023. márc. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, így van! De azért jó tudni, mert előállhat olyan eset, hogy egy 16%-os papír mondjuk pont 40 nap múlva jár le.
2023. márc. 11. 17:50
 8/15 krwkco ***** válasza:
Ha a DKJ nem jár le a türelmi időszak végéig és nincs más készpénzed, akkor az a legkisebb veszteség, ha eladod lejárat előtt. De ügyelni kell arra, hogy a lejárat előtt egy héten belül az ÁKK már nem veszi meg azt a papírt. Jó előre figyeld ki, hogy egy lejárathoz közeli DKJ-nak a hét melyik napján nincs már vételi árfolyama.
2023. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
OTP-nél másodpiacon lejárat előtt két nappal is van vételi árfolyam.
2023. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 krwkco ***** válasza:

"OTP-nél másodpiacon lejárat előtt két nappal is van vételi árfolyam."

Na de milyen? 0,5%-kal rosszabb, mint az ÁKK--nál? Vagy 1%-kal? A tőkére vetítve.

És a vételi árfolyam mennyivel rosszabb?

Nekem nincs OTP értékpapírszámlám, úgyhogy komolyan kérdezem. Ha bármilyen dátumra meg tudod mondani, megírom az akkori ÁKK árfolyamot.

2023. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!