Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Tőkegarantált Rövid...

OTP Tőkegarantált Rövid Kötvénybe fektettem pénzemet.45nap bőven letelt,ha csak a hozamot szeretném kivenni,a 15%-os banki adón felül van még+levonás?

Figyelt kérdés

2023. márc. 17. 18:01
 1/6 anonim válasza:
Nincs.
2023. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
61%

Egy befektetési alapnál nem létezik olyan, hogy "kiveszed a hozamot". Eladhatsz annyi jegyet, amennyit akarsz és megkapod az egy jegyre jutó érték megfelelő sokszorosát. Ez lehet azonos a kiszámított hozamoddal, ha akarod.

Az adózni pedig az után fogsz, amennyi az ELADOTT jegyek eladási és vételára közötti különbség. Ez az adóalap, ennek a 15%-a az adó, amit az alapkezelő rögtön visszatart.

A megmaradt jegyeid ezzel semmit sem adóztak, majd akkor fognak, ha visszaváltod azokat is.

2023. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%
Mindig el kell magyarázni a sutyiknak, hogy nem kivesszük-betesszük mint a fütyköst. Hanem megvesszük-eladjuk.
2023. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as,légyszíves mellőzd a “sutyiknak” és egyéb sértő kifejezéseket…

Örülök neki,hogy létezik mindentudó,de kérlek,nem egy helyen szocializálódtunk!

Ha én tisztelettel tudok kérdezni,a komment partnertől is hasonlókat szeretnék látni!

Én kérek elnézést a tudatlansàgomért.

2023. márc. 17. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:

4: a befektetési jegyen nem képződik hozam/kamat.


Tegyük fel, hogy 1ft a bef. jegy értéke, és te vettél 10db-ot.


Ha felmegy 1.09ft-ra, akkor lesz 10x1.09=10.9 foritnyi befektetésed, de az ugyanaz a 10db lesz.


Eladni csak egész darabot tudsz, tehát nem a tudod csak a 90 fillért kivenni. Azt persze megteheted, hogy eladsz 1db-ot, kapsz 1.09 forintot, és marad 9 darab jegyed, aminek aztán vagy felmegy, vagy lemegy az értéke, mikor legközelebb üzletelnél vele.

2023. márc. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
5-östől kérdezem, hogy akkor mit nyer vele az, aki befektetési jegyet vásárol? Ha kiváltom, csak azt a pénzt kapom vissza amennyiért vettem? Ezt jelenti?
2023. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!