Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A takarékbank utalásonként...

A takarékbank utalásonként 100-300Ft-ot von le költségelszámolásként feltüntetve. Ez rendben van?

Figyelt kérdés

Utalok(pl számla befizetés) vagy vásárolok valamit, 20-30 vagy 40 ezer forintért és kamatelszámolásként a takarékbank 100-200-300Ft-ot minden utalásnál levon. Ez egy hónapban több ezer forint. Olyan 3-4ezer Ft között van nekem. Ez egy évben 36ezer Ft, ami csak olyan mintha kidobnák az ablakon.


Van olyan bank ahol nincs ilyen tranzakciós dij vagy mi ez?



2023. márc. 20. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress normalis bankot es fizesd a szamlat kartyaval. Ne atutalassal.
2023. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden bank levon tranzakciós adót
2023. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 - Igen, de például 20 ezer forint alatt nincs tranzakciós illeték, van olyan bank, ami nem számol fel 20K alatt díjat és van, ami benyeli.
2023. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is Takarékbanknál vagyok, mégsem von le csak havi 207 forint banki költséget és az éves bankkártya díját egyszer.

Annyit utalok, amennyit nem szégyellek, a bankkártya használatom is ingyen van.

Aktivitás számlacsomagom van.


Olyan banki csomagban lehetsz, ami számodra költségben kedvezőtlen. Nézz körül náluk, hátha van számodra kedvezőbb csomagjuk is. Ha nincs, akkor nézz körül más bankoknál.


Én is egy kedvezőtlenebbről váltottam erre. Nekem ez megfelel. Feltételei vannak, de tudom teljesíteni. Ha drágulna a bankszámla fenntartása, akkor én is körülnéznék máshol. Mivel a cégem is hozzájárul a bankszámla fenntartás költségeihez, valójában költségmentes a fenntartása.

2023. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

utánanézek.


én szinte mindent átutalással vagy csoportos beszedéssel intézek.


kártyával jóformán a havi 1 nagy bevásárlást meg 1x tankolást végzek.

2023. márc. 20. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!