Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi itt ez a pénzügyi tudatossá...

Mi itt ez a pénzügyi tudatosság, ismeretek? Kik az ennyire okosak?

Figyelt kérdés

Időnként olvasom a honlapon ezt a kategóriát.


Tele van nagyon "furcsán hozzáértő" emberekkel.


Az egyik típus akik a legalapvetőbb banki dolgokhoz "nagyon értenek", osztják az észt, a kérdés kiírása után pár perccel írják a kioktató választ. Olyan alapdolgokban, mint hogy bankszámla, átutalás, bankkártya hogy működik.

Az ilyen nagyon alapvető dolgokban, de úgy mintha ők pénzügyileg képzettek lennének.


Kik ezek?


De ez még hagyján.


A másik akik osztják az észt, hozzáértőnek mutatva magukat befektetési, pénz- és tőkepiaci kérdésekben.

Mi ez?


Ezeknek van legalább egy gazdálkodás és menedzsment vagy pénzügy és számvitel alapdiplomájuk? Hogy ennél több van-e már meg sem kérdezem.

Vagy csak a netről összeszedtek valamennyi információt, maguktól tanultak kicsit ezt-azt és a részleges nagyjából laikus tudásukból már szakértőnek érzik magukat?

Aztán másoknak osztják az észt, hogy így szakértőnek érezzék magukat?



Én nem vagyok pénzügyek terén a legmagasabban képzett, nem tagadom, de ezeknek van valami szakirányú diplomájuk vagy csak olvastak róla valamennyit aztán a pénzükkel kicsit értékpapírokkal kereskednek?


És tudnak ám osztani másokat, főleg aki kérdez.



2023. márc. 26. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ezt így nem lehet követni, mutatnál kérlek 1-2 konkrét hozzászólást és feltennéd az azzal kapcsolatos kérdésedet?
2023. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez úgy hangzott, mint ha a pszichológusnál böffent volna fel az “akar beszélni róla?” kérdésre…
2023. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Hú... Kb. másfél éve nem jártam ebben a topikban, de ezen a kérdésen most fennakadtam. Bár az alap végzettségemnek semmi köze a gazdasági vonalhoz, azért van egy diplomára épülő szakirányú végzettségem közgáz területen. Amit magamra ragasztottam az évek során pénzügyi tudatosság, tudás területén, azt nem ott szedtem össze. Ilyen szempontból talán egy hasznos tárgyunk volt.

Egyszerűen csak szeretem a pénzem, szeretek vigyázni rá, szeretem érteni, hogyha "beteszem a bankba", ott mi történik vele, ha itthon van a cihában, itt mi történik vele, blabla. Így utánaolvastam, tanultam és régen ez is egy nagyon jó kis topik volt, tök jó eszmecseréket lehetett folytatni (most ugye nem tudom mi a helyzet), szóval innen is ragadt rám ez az, volt egy-két tök jó egyén, akik képben voltak, jó volt más megvilágításból is látni helyzeteket.

Nem tudom mi szülte a kérdést, de számomra is vannak/voltak megdöbbentő kérdések. Pl. hogy lehet "kártyára tenni pénzt". Hogy kell kivenni a bankból pénzt, stb. Ezek olyan alapvető dolgok a mai világban már szerintem, hogy ha valaki ennyire sincs képben annak a minimum az lenne, hogy leül a gugli elé és egy kicsit olvasgat.

2023. márc. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Önmagában egy diploma semmire sem elég. Diplomások sírnak, hogy milyen kevés a zsé, míg más, akinek nincs diplomája sem, akár még érettségije sem, komolyan jövedelmező vállalkozást vezet vagy épp a tőzsdén keresi magát degeszre. Merthogy nem azt tanulta meg, ami semmire sem jó, hanem olyan képességekre és jártasságokra tett szert, amelyek előrébb viszik az életét.


Egy alap Kiyosaki-könyv pl. bőven felér egy pénzügyi diplomával. Általános iskolai tananyag kellene, hogy legyen...

2023. márc. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, van pénzügyi/gazdasági diplomájuk ...nekem legalábbis biztosan van.
2023. márc. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

"Egy alap Kiyosaki-könyv pl. bőven felér egy pénzügyi diplomával."


Igen, egyik se tanít meg a pénzzel bánni. Se a diploma, se a túlhájpolt Kiyosaki.

2023. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon kevesen vannak itt, akik értenek hozzá - talán. De róluk sem derül ki, mert nyilván nem tudják lobogtatni a diplomájukat (és még azzal együtt is lehetnek hülyék), mondani meg mindenki azt mond, amit akar (pl. aki itt azt állítja, hogy havi 10 millió körül keres a tőzsdén).

De ez minden olyan topikban így van, ahova diploma/szakértelem kellene.

Nézd meg a fogyókúrás topikot, boldog boldogtalan ajánlgat mindenfélét saját tapasztalat vagy hallomás alapján, nagyon kevés a dietetikus arrafelé. De mindenki nagyon ért hozzá.

2023. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

@6


Ha nem olvastad, akkor tényleg nem.

2023. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 - Igazad van, a 2/3-nál nem bírtam tovább. :)

Hobbim a pénzügyi könyvek olvasása, Kiyosaki-ban semmi használható nem volt. Pont elég volt a 10 perces yotube összefoglaló a könyveiről.

2023. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Olvastam a válaszokat, húha, nem gondoltam volna, hogy ilyen sok lesz, bár egy része csak beszólogatás.


Aki a pszichológust emlegette: Nevetségesnek és egy ponton túl kicsit dühítőnek is tartom akiket a kérdésben leírtam. Egy-két mondattal körbeírni pedig nem tudtam volna. Rövidebben te tudtad volna?



3-as:

Hála Istennek, ez nagyon rendben van. A kérdés nyilván nem rólad meg a hozzád hasonlókról szól. Bár az is igaz, hogy sok esetben írásban még csak jó dumával sem kell rendelkezni, hogy valaki elő tudja magát adni és hozzáértőnek tűnjön.

Újra mondom, nem rólad van szó.


4-es:

A hozzászólás első fele sok esetben igaz. De nem a kérdésben leírtakra.



Vannak nagyon jó könyvek, amelyek úgy-ahogy megtanítják befektetésre, tőzsdézésre az embereket, ez igaz, de az ilyen könyvek nagy része kókler.


Azt meg ne mondja senki, hogy egy ilyen könyv, legyen bármilyen jó is, felér egy gazdasági diplomával.



7-es:

Igen, pont erről beszélek. Biztos másik topikban is találnék ilyeneket bőven, főleg ha olyan téma lenne amihez én értek, végzettségem is van hozzá.


Régen jártam ezen az oldalon, mostanában jó párszor, talán ezért szúrt szemet, de tényleg kiakasztó.


1-esnek:

Úgy látom, te még annyira sem ismered ezt az oldalt mint én, böngéssz benne, bőven találsz ilyet.

2023. márc. 28. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!