Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes állampapírba tennem a...

Érdemes állampapírba tennem a pénzem, ha bármikor előfordulhat, hogy szükségem lesz rá?

Figyelt kérdés

Szeretném a kevés megtakarításomat állampapírba tenni, viszont nem tudom, hogy ilyen esetben megéri-e.

Infláció követőn gondolkodtam, de mi van, ha tegyük fel adódik egy olyan ingatlanvásárlási lehetőség, amit nem akarok kihagyni.


Bármikor visszakérhetem a pénzem? Mennyi kamatot vesznek le róla ilyen esetben?


Nem vagyok nagy matek zseni, ezért úgy is kérdezhetném, hogy PMÁP esetében mennyi idő után vehetem ki a pénzem úgy, hogy ne jöjjek ki minuszosan.


Előre is köszönöm a segítséget.



2023. márc. 31. 08:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Lehet így is gondolkodni, ahogy te gondolkodsz és lehet máshogyan is. Az ingerültséged nem érthető. Reálisan nézve sajnos az alkalmi ingatlanvételek nem szoktak mostanában beesni az ablakon, hogy bármikor szükség legyen a befektetett pénzre. Értéke alatt bajosan lehet ma ingatlant venni. Leszámítva az árverési vételt.
2023. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
#22: Már hogyne esnének be, nekem is most esett be 2 hónapja. Bele is porlasztottam az állampapírban parkoltatott pénzemet.
2023. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
37%

Mégis milyen jellegű (lakás, üzlet, telek) az az ingatlan, ami beesett az ablakodon és milyen értékben?

Egy pár milliós vidéki házat el tudok képzelni alkalmi vételként, de egy jó helyen lévő ingatlannak mindig megkérik a piaci árát.

2023. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#23: budai családi ház, a környék balekváró hirdetései közül rögrön kitűnt a reális árral, még egy jó alku is fért bele.

Ha nem tudom "azonnal" előszedni a pénzt, mert mondjuk minuszos reszvényben van beragadva, akkor elvitte volna más.

2023. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!