Mi okozza, hogy mind az amerikai, európai a és feltörekvő gazdaságos ETF-eim is helyben toporzékolnak az elmúlt két évben?

Figyelt kérdés

Az alábbi ETF-ekkel rendelkezem:

CSPX SP 500 1X EUR

Amu MSCI Europe SRI

VG FTSE EM


Az SP500-al kezdtem 2020 legelején, még COVID előtt, ami eléggé fellendült utána. Így 2021 elején megvettem az európait és az emerging markets-est is.


Azonban azóta folyamatosan csak fel-le mozog az árfolyam mindhárom ETF-nél.


Mi ennek az oka? Még az elmúlt egy évet megértem európai szinten, de kicsit a homályban vagyok a többit illetően.


Eddig tervben volt egy Consumer Staples ETF vásárlás, de kissé habozok, amíg nem értem meg, hogy miért áll így a piac, és hogy hosszabb távon valóban megéri-e az ETF.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 5. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:
86%

Tömegpánikok és eufóriák gyors egymásutánja, mintha a piaci szereplők impulzusvásárlók lennének…


2020 eleje:

“Mindmeghalunk ELADÁÁS”

2020 vége - 2022 eleje

“Mégse halunk meg és még ingyenpénz is ömlik VÉTEEEL”

2022 eleje

“Megintmindmeghalunk atomháború lesz ELADÁÁS”

2022 közepe

“Ja mégsem VÉTEEEEL”

2022 vége

“Hiperinfláció-energiaválság-kamattobbanás - ELADÁÁS”

2023 eleje

“Á vagy mégse? VÉTEEEL”

2023 eleje

“Bankcsődök! Mindmegdöglünk ELADÁÁS”

2023. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!