Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Albérletbe való költözéshez...

Albérletbe való költözéshez megéri e hitelt felvenni? (Kb 400 000)

Figyelt kérdés
Helyzet az hogy otthon borzalmas a helyzet. Párom nincs, senki sincs akivel össze tudnék költözni. Egyedül meg baromi nehéz elindulni. Egyszer már sikerült, de nem volt elég félretett pénzem, kirúgtak, és költözhettem haza. Nem akarom elkövetni ugyanezt a hibát. Van félretett pénzem, de ennél többre lenne szükségem az elinduláshoz. Viszont otthon már nem igazán bírom.

2023. ápr. 12. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztosan nem tenném. Nem olyan nagy összeg az a 400ezer, inkább spórold össze pár hónap alatt, aztán utána lépj le.
2023. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Velem ugyanez a helyzet, de muszáj vagyok kibírni júniusig legalább. MSC mellett mindenképpen szeretnék albérletbe menni, de ehhez kénytelen vagyok kihagyni 1 évet előtte, hogy összetudjak szedni rá elég pénzt.

A kollégium szintén nem játszik, mert ha BSC alatt nem vettek fel 3 próbálkozás után arra hivatkozva hogy "közel lakom" (másfél óra ingázás :D), így MSC alatt sem hiszem hogy ez összejönne.

Én júniustól egy szobát tervezek keresni, a pesti oldalon IX., VII., XIII. kerület ideális lenne, gyakorlatilag csak zuhanyozni és aludni járnék oda hétköznaponként. Akár egy japán kapszulahotel szerű alvóhellyel is elégedett lennék, de hát ilyenre nincs lehetőség Budapesten csak a 160k-s albérletekre.


Az a gond itthon hogy minden ember pénzéhes amit meg is lehet érteni ilyen gazdasági helyzetben, de aki tanulni szeretne, fejleszteni magát és otthon erre nem megfelelőek a körülmények, az szimplán vissza van húzva, korlátozzák.

Nyilván én is tisztában vagyok vele, hogy más nálam is rosszabb körülmények között kénytelen élni, de egyedül aki a 8 órás munkahelye mellett szeretne még részmunkaidős melót vállalni ahelyett, hogy napi 3 órát ingázik (oda-vissza) annak miért nincs lehetősége a munkásszállón kívül más lehetőségre? Egy minimális privátszférát, akár 4nm-nyi hellyel miért nem lehet biztosítani olcsón? Még egy 12nm-es albérlet is 100.000Ft-tól kezdődik...

2023. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lilluci27 ***** válasza:
nem éri meg anyagilag
2023. ápr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs sok pénzed, bérelj inkább csak szobát. Ha már jól keresel és van barát, barátnő, jöhet a lakás.
2023. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Hülyének is megéri.
2023. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem éri meg, mert az albérlet mellett nem tudsz félretenni rendesen.


Szerintem bírd ki, szerezz 1-2 év tapasztalatot, és költözz külföldre, ott valamivel jobban jösz ki az albérlet mellett (de ott is nagyon nagy lehúzás az albérlet, ez tény).


Én más lehetőséget nem látok, szerintem Magyarországon nem éri meg külön költözni.

2023. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1-2 év? Itt nem arról van szó hogy nem jövök ki a szülőkkel, vagy semmittelenek a problémák. Minden itt töltött órával romlik a mentális állapotom. Többszörösen megjártam a pszichiátriát már a környezetem miatt. Tehát az egészségem múlik rajta.


De azért köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképp megfontolom

2023. ápr. 12. 16:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Találtál megoldást?
2023. júl. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!