Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kiskapu hogy a díjmentes...

Kiskapu hogy a díjmentes számlához a havi minimum meglegyen?

Figyelt kérdés

A bankszámlámhoz hogy a havi díj díjmentes legyen, az adott hónapban egy meghatározott összeg jóvá kell hogy legyen írva a számlámra. A jövedelmem összege viszont nem állandó, hol bőven teljesítem ezt, néha meg van, mikor nem érem ezt el.


A kérdés az lenne, hogy van mód, hogy mondjuk a hiányzó összeget valamilyen szolgáltatással pótolni tudjam? Olyasmire gondolok mint Paypal vagy ilyen szolgáltatások. Ha onnan át teszek a számlámra annyi pénzt, hogy a hiányzó összeg meg legyen, így elfogadja a bank?


A feltételben ez áll: "bankon kívülről vagy bankon belülről jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságtól, vagy egyéni vállalkozótól"


Sajnos nem csak 1-2 ezer forintot szedne le a bank a számla havidíjáért, így tényleg jó lenne, ha ezt ki tudnám küszöbölni.

Köszönöm a segítséget előre!



2023. ápr. 30. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha ez ekkora ervagas, valts bankot.
2023. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
57%

"Kiskapu hogy a díjmentes számlához a havi minimum meglegyen?"

Pénz tartalékban államkincstári számlán. Rövid lejáratú diszkont kincstárjegyben. A szükséges mennyiség attól is függ, hogy 1 összegben kell-e küldeni, vagy lehet 3-ban is és akkor elég a különbség.

Vagy ha kapsz elegendő keretű hitelkártyát, akkor saját pénz sem kell hozzá.

2023. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
81%

"Ha ez ekkora ervagas, valts bankot."

Fogalmad sincs, hogy miről van szó, igaz?

Pl. a Raiffeisen Gold 2.0 számla díja 13845Ft/hó. Ha valaki teljesíti a feltételeket, akkor 0Ft. És ingyenes átutalás, ingyenes debitkártya, stb.

Sokkal kedvezőbb, mint bármi más. Ha van mód teljesíteni a feltételeket, akkor ez a számla éri meg nem a bankváltás.

2023. ápr. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Nekünk lakossági számlánk van az unicredites hitelhez.


A férjem fizetése 1000 forinttal alacsonyabb volt, mint az ingyenes számlavezetés limitje. Nálunk elfogadták, ha én utaltam még ezer forintot. Úgy emlékszem azt is, ha ő utalt.


Én a bankot kérdezném meg amúgy írásban, szerintem azzal jársz a legjobban.

2023. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 krwkco ***** válasza:
100%

"bankon kívülről vagy bankon belülről jogi személytől, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságtól, vagy egyéni vállalkozótól"

Ez a kérdésben szereplő idézet a Raiffeisen Gold 2.0 hirdetményében szerepel szóról szóra. Bankon kívülről, tehát pl. államkincstári értékpapírszámláról elfogadják az utalást, mint az ingyenességi feltételt teljesítő bejövő pénzt.

Kipróbálva.

2023. ápr. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na ez rafi lesz. A másik megoldás a 8 millió körüli rajta tartott pénz.



Amit tudok: én magánszemélytől kapom havonta a pénzt több részletben azt elfogadjak.

2023. máj. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 krwkco ***** válasza:

"A másik megoldás a 8 millió körüli rajta tartott pénz."

Amit választani elég nagy hiba lenne. 8 millió hozama diszkont kincstárjegyben tartva kb. 90 ezer forint havonta.

2023. máj. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krwkco ***** válasza:

"én magánszemélytől kapom havonta a pénzt több részletben azt elfogadjak."

A kondíciók szerint csak akkor, ha bankon kívülről jön. És a 3 részletes akció az újonnan kötött Gold 2.0 számlákra már nem érvényes. A régiekre is csak június 30-ig.

2023. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: akkor majd bankot váltok, eredetileg úgyse akartam ott maradni. De most több részletben nem számolnak fel semmit, igaz nem sok mindenre használom , az államkincstárba utalok és a nav-nak szja-t így fogy el minden ami beerkezik
2023. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!