Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Revolut az teljes értékű...

A Revolut az teljes értékű banknak számít? Tud mindent amit a magyar bankok?

Figyelt kérdés

Szeretném lecserélni a bankomat Revolutra, mert elegem van abból hogy lehúznak botrányos díjakkal a semmire, másrészt nem vagyok hajlandó a tolvaj fideszes bűnözőket tovább támogatni azzal hogy az immár ő érdekeltségükbe tartozó bankokat használom.

A Revolut több szempontból is jónak tűnik, nem magyar, nem fideszes, és nincsenek is elvileg brutális díjai, de azt nem tudom hogy ez mennyire "kompatibilis" a magyar bankokkal? Tud mindent amit kell?

Van bankszámlaszáma, amiről lehet átutalni, amire fizetést felvenni? Van hozzá bankkártya, azzal lehet vásárolni boltban? Meg minden egyéb? Akinek van tapasztalata, megosztaná ezzel kapcsolatban? Minél hamarabb váltanék, mert már ott tartunk hogy 2000 Ft-okkal nyúznak meg havonta úgy hogy szinte semmit nem csinálok jelenleg a bankszámlámmal...



2023. febr. 19. 23:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Hát most erre mit írjak... azt tudja, amire az emberek 99,99%-ban használják a folyószámlájukat: lehet rá pénzt utalni, van hozzá bankkártyád, tudsz vele fizetni, stb. Gyakorlatilag az európai ügyfelek esetében egy litván bank van mögötte. Én viszont több szempontból sem javaslom:

- Tudtommal a Revolut masszívan veszteséges még mindig, a befektetői pénzét égeti. Te mennyire akarnád a pénzedet egy veszteséges "bankban" tartani?

- Ugyan védve vannak a folyószámlán lévő pének 100 ezer euróig, de egy csőd esetén mennyire örülnél annak, hogy a livtán hatóságokkal kell tartanod a kapcsolatot? Nekem már azért sem szimpatikus ez az egész, mert a pöttömnyi Litvánia Oroszország közvetlen szomszédja (Kanyilingrád felől). Noha nem gondolom, hogy katonai agresszió érné, mert NATO tag, de nekem akkor sincs ettől jó érzésem.

- Nagyobb pénzmozgásoknál hajlamos a Revolut gyanús tranzakciónak vélni az utalgatásaidat és zárolhatja a számlát. Olyanról még nem hallottam, hogy ebből valakinek ténylegesen kára származott volna, de valahogy szívesebben hívnám fel egy magyar bank, magyar nyelvű, 0-24 órás ügyfélszolgálatát, hogy mégis mi a franc van, mint hogy a Revolut chatbotjaival veszekedjek, mire nagy nehezen elérek egy igazi emberhez, akivel aztán angolul társaloghatok a pénzügyeimről.


Én inkább azt javasolnám első körben, hogy nézd meg a banki díjkimutatásodat. Pár éve minden banknak kötelező elkészítenie egy egységes kimutatást a banki költségeidről, az utolsó fillérig. Itt egy kis segítség, hogy a saját bankodnál hol találod: [link]

Ha így sincs meg, akkor kérj segítséget a bank ügyfélszolgálatától. Ezen pontosan látni fogod, hogy mennyi pénz megy el és mire. Ezután pedig elkezdhetsz új bankot keresni, ha nem tetszik amit látsz (vagy akár be is fenyítheted a mostani helyeden az ügyintézőt, hogy elmész máshová, valószínűleg egyből ajánl egy kedvezőbb konstrukciót). Rengeteg helyen kínálnak x évig díjmentes, vagy nagyon alacsony költségű folyószámlákat. A bankváltást pedig a bankok egymás között intézik, téged semmilyen költség nem terhel ezzel kapcsolatban.

2023. febr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami: lehet hogy kicsit úgy jön le a leírásomból, hogy nem szeretem a Revolutot, de ez nem igaz. Évek óta használom, nagyon hasznos, de én egyelőre nem merném egy hagyományos bank helyett ezt használni. Jó választással egy folyószámla is filléres lehet.
2023. febr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Ja igen, és itt van ez a probléma is:

[link]

2023. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljes értékű banknak már csak azért sem számít, mert a folyószámla vezetésen kívül gyakorlatilag semmilyen más banki szolgáltatás nem elérhető a Revolutnál. Gondolok itt például a hitelfelvételre. Ettől persze folyószámla vezetésre jó lehet Revolut, de távol áll attól hogy a hagyományos értelemben vett bank legyen.
2023. febr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Mennyire kompatibilis a magyar bankokkal?

- nem kapsz magyar szamlaszamot, csak litvant

- epp ezert senki nem tud neked belfodi atutalassal fizetni, csak nemzetkozivel

- magyar munkaltato szinte biztosan nem fogja ide utalni a forint munkabered

- mivel nincs magyar szamlaszamod, ezert a mas folyoszamlajara inditott utalasok egy gyujtoszamlarol lesznek vegrehajtva, nem a neveden levo forint szamladrol.

- a magyar bankszamlara inditott atutalasok jellemzoen 1-2 nap alatt erkeznek meg, nem pedig azonnal.


Magyar embernek szerintem a Revolut akkor hasznos ha egyebkent van bankszamlaja egy magyar banknal. Ez persze kozel sem kell, hogy havi 2 ezer forintba keruljon. Az OTP Smart, Granit Sztar peldaul kifejezetten jo aru szamlacsomagok, de egy intenretes kalkulatorral, pl mint a Bankmonitor biztos talalsz mas olcso bankszamlacsomagot is.

2023. febr. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
ha bàrmi komoly problèmàd merül fel, akkor be semmi èlő ügyintèzès nincs. csak chatrobotokkal beszèlhetsz, amik kb semmit nem tudnak megoldani. Ami egy banki szolgàltatàsnàl elèg trè.
2023. febr. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

miért, egy fiókban ücsörögni másfél órát az nennyire tré #6?


amúgy annyira fog csődbe menni mint bármelyik magyar bank, amire azért volt már precedens

ne ott tartsd a teljes megtakarításod


a munkabér átutalás meg problémás


minden más tekintetben jobb mint egy offline bank

2023. febr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

A revolut messze nem egy teljes értékű bank, gyk csak folyószámla vezetést és olcsó váltást biztosít.


De mivel nincs magyar bankszamla (mert nem akartak tranzakciós illetéket fizetni) így oda neked fizetést tuti nem utal egy magyar munkaadó sem.

2023. febr. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

"amúgy annyira fog csődbe menni mint bármelyik magyar bank, amire azért volt már precedens"


Ez igaz. Csak az a különbség, hogy itthon csak a magyarok tartják banki folyószámlán a pénzüket, a Revolut esetén pedig egy harmadekkora ország által biztosított rendszerben van kis túlzással fél európa pénze. Szóval hiába van ugyanúgy meg ott is papíron az OBA (nem tudom mi a litván neve) biztosítás 100 ezer euróig, a gyakorlatban jóval bizonytalanabb hogy szükség esetén fognak-e kártalanítani mindenkit.

2023. febr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Ritkán lehet egy Revolutos kérdés alatt ennyi kompetens és józan hozzászólást olvasni. Általában zömük orrvérzésig magasztalja a Revolutot vagy nem tudja vagy nem akarja tudni amit ti leírtatok.


Egyébként azt hiszem össze is lett szedve minden ami a probléma vele. Ezekből egy-kettő is sok lenne.

2023. febr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!