Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lenne egy kevés félre tett...

Ha lenne egy kevés félre tett pénzed, mibe fektetnéd?

Figyelt kérdés

Nem sok megtakarításom van, kb fél millióról beszélünk... (2 év alatt)

Mégis feleslegesnek érzem, hogy csak egy számlán áll, főleg hogy folyamatosan romlik a forint.

Nincs sok rálátásom ilyen témákban. Hallottam már az állampapírról is, de még csak érintőlegesen néztem utána.

Ötlet?



2023. máj. 3. 11:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Igen hát sajnálatos, hogy az ember nem keres havi szinten milliókat, de szakmai minimálból ennyit tudok félre tenni.

Ezt a kevés összeget sem akartam elherdálni, ezért gondoltam valamibe befektetni.

Gondoltam még az egészségpénztárra is. Ha sikerül kipótolnom akkor 750 ezres befizetésre 150 ezret írnak jóvá adóvisszatérítésként.

Az egy év alattnem rossz.

Csak azt nem tudom, hogy szabadonfelhasználható-e utána a bentlévő összeg.

2023. máj. 5. 13:44
 12/15 anonim ***** válasza:

Nyiss értékpapírszámlát a Magyar Államkincstárnál (online is megteheted, 2-3 nap alatt megkapod a hozzá szükséges szerződéseket és belépő kódokat).


A mai állás szerint ha 1 éves diszkont kincstárjegybe helyeznéd ezt az 500.000 Ft-ot, akkor jövő április 30-án 570.000 ft ot kapnál kézbe garantáltan. (Forrás: webkincstár)

2023. máj. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
40%

@12


Hatalmas story valóban.


Az évezred üzlete.

2023. máj. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező! Ha érdekelnek befektetési lehetőségek, akkor érdemes az első pár százezer forintot tanulásba fektetni, ezek után hidd el hogy nem itt fogod megkérdezni, hogy mibe fektess😀


Kezdetnek ajánlanám ezt a könyvet!

[link]


Nekem nagyon megváltoztatta a gondolkodásamat ezen a téren!

Kb egy nap elolvastam😀

Remélem hogy el olvasod és, hogy tudtam segíteni!

Ha esetleg érdekes volt a könyv és érdekel hasonló, akkor írj nyugodtan 😉

2023. máj. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem értem miért ne lehetne ilyen kis összeget is állampapírba fektetni!? Mivel most én is benne vagyok nyakig ezekben, több kérdést is olvastam itt, amik legtöbbjéhez állampapír mellett szóló érveket írtam, de higgyétek el, ennek ellenére nem vagyok lefizetett állampapír-ügynök! :) Viszont munkahelyemen néha volt olyan, hogy EUR-ban is volt bevételem. Nem nagy összegek, de a többszöri külföldi kiküldetések során összegyűlt 1,5 ezer Eur. Ez tényleg nem egy nagy összeg, de éveken át csak itthon porosodott a fiókomban. Kérdeztem akkor "szakembereket" is, hogy nem-e lenne értelme betenni bankba, hogy legalább egy minimális mértékben kamatozzon, meg ha betörnének, akkor legalább nem vinnék el. Mindenki azt mondta, hogy ilyen kis összeget nincs értelme a bankba vinni. Viszont az államkincstárnál díjmentes a számlavezetés! Azóta már, igaz nem csak a kamatokból, de 2 ezer felett jár az összeg. Nem mondanám még erre sem, hogy befektetés, vagy az évszázad üzlete, de ha hamarabb elkezdem, akkor pár száz Eur-ral már több lenne a számlámon. Szó szerint ingyen pénz ez így. Egyébként a DKJ szerintem is jó ötlet! Akár pár hét alatt is lehet már vele fialtatni a pénzed, ha megfelelő sorozatú papírt veszel belőle. Egyébként pedig bármikor hozzáférsz, a kockázata meg minimális.
2023. máj. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!