Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri banknál értékpapir/befe...

Megéri banknál értékpapir/befektetési számlát nyitni? Ha igen melyiknél?

Figyelt kérdés

Erste bankrol hallottam hogy jo ilyen téren, folyószámlám a CIB-nél van és az MBH-nál.

Részvényeket állampapírokat szeretnék vásárolni.



2023. máj. 11. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem sajnos.


Állampapír vásárláshoz az államkincstárnál érdemes számlát nyitni.


Részvények vásárlásához pedig egy brókernél. Erste Investments (nem azonos az Erste Bankkal), KBC Securities (nem azonos a K&H értékpapírszámlavezetéssel), Interactive Brokers, vagy külföldi szolgáltatók, Revolut, Saxo Bank. Elég sok szolgáltató van, ez a cikk segíthet eligazodni: [link]

2023. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg az Államkincstárnál érdemes nyitni. Kedvezőbbek/ingyenesek lesznek bizonyos díjak (számlavezetés/számlanyitás, transzferdíjak, tranzakciós költségek). Erstéről én pont nagyon rosszakat hallottam olyan ismerőseimtől, akik a Random Capitaltól kerültek át az Erste Investmentshez, és azt mondják, hogy káosz.
2023. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha Állampapírt akarsz venni akkor nem éri meg.


Semelyik bank vagy bróker nem fog tudni versenyezni a Magyar államkincstárnál vezetett számla 0Ft-os költségével.

2023. máj. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Ha állampapírba rakod-mert arról mélyen hallgatnak-államcsőd esetén-minden bukik.


Olyan államban, ahol már egyetlen egyszer elvették a dolgozók nyugdíjmegtakarítását, és korlátlan módón a végrehajtók működnek, ahol az embereket a mai napig nem kártalanították a CHF-es bankcsalás után, hanem még most is törvénytelen eszközök tömkelegével szedik el az emberek megtakaritásait, pénzét, egy ilyen országban állampapírba fektetni 1 Ft-ot is-az ostoba. Akár milyen kedvező kamatot is ajánlanak.

2023. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

"Ha állampapírba rakod-mert arról mélyen hallgatnak-államcsőd esetén-minden bukik."


Erre kb annyi a reális esély van mint arra hogy az nukleárisholokauszt leradírozzon minket a földről.

2023. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó értelmetlen mondat lett, újra fogalmaztam, csak nem olvastam utána végig. Nem baj, a lényeg szerintem így is érthető.
2023. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

"Ha állampapírba rakod-mert arról mélyen hallgatnak-államcsőd esetén-minden bukik."

Vagy nem. Mert egyrészt jelenleg nagyon-nagyon minimális az államcsőd veszélye, másrészt államcsőd esetén sem biztos, hogy mindent elbuksz (lásd Görögök), mert lehet, csak a kamatot bukod, vagy a befektetett pénz egy részét vagy kifizetnek, de csak késedelmesen, széles a skála.


"egyetlen egyszer elvették a dolgozók nyugdíjmegtakarítását"

"a mai napig nem kártalanították a CHF-es bankcsalás után"


Nézd, én utálom a Fideszt, de a nyugdíjpénzek lenyúlása nem oszt, nem szoroz. Működhetett volna a magánnyugdíj, ha hagyják kiforrni, de ahhoz át is kellett volna alakítani a rendszert, mert ebben a formában tökmindegy, hogy az államtól nem fogsz kapni nyugdíjat, vagy a magánnyugdíjpénztártól. Mindenképpen magadnak kell gyűjtened a nyugdíjat, mert az államtól semmit nem fogsz kapni!

A CHF-mizéria meg nem az ő hibájuk, a devizahitelt az MSZP engedte, csak elfelejtette tájékoztatni a sok parasztot, hogy milyen veszélyei vannak. Nekem is volt CHF hitelem, de nem voltam olyan barom, hogy nyakig eladósítsam magam. Napnál világosabb volt, hogy emelkedni fog az árfolyam, csak a sok barom kezdő részlettel bevállalta a fizetésének a felét törlesztőre, aztán nézett. Nekem anno 25 ezerrel indult a részlet, az árfolyam elszállásakor volt 40 is. De még azt is ki tudtam fizetni (bár bosszantott), mert nem vállaltam túl magam. Még a megemelkedett törlesztő is csak 30%-a volt a fizetésemnek.


A pénzügyi analfabétákat miért kell állandóan megmenteni? Viseljék csak a következményeit a hülyeségüknek!

2023. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

@3


Kiegészítenélek. Semelyik állampapír nem fog tudni versenyezni egy normális befektetéssel.

2023. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Ötös, négy-öt évvel ezelőtt ugyanennyi esélyt adtál volna annak a lehetőségnek, hogy egy vélt vagy valós, vírus okozta járvány miatt lezárják az egész bolygót, olyannyira hogy kijárási tilalom lesz amit a katonaság fog ellenőrizni és fenntartani.
2023. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!