Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Internetes csalàs-a bank nem...

Internetes csalàs-a bank nem hajlandó kártérítést fizetni-érdemes pénzügyi békéltető testülethez fordulni?

Figyelt kérdés

Van rendőrségi feljelentés és a banknàl panaszt nyújtottam be még az eset napján, de úgy érzem, hogy csak felesleges köröket futottam, mert ugyanott tartok, mintha nem tettem volna semmit.

Belefáradtam ebbe az egészbe már. Vajon érdemes lenne ehhez a pénzügyi békéltető testülethez kérelmet benyújtani, illetve a banki eredményt és a rendőrségi jegyzőkönyvet rendelkezésükre bocsátani? Ha valakit esetleg érdekel a teljes történet és van kedve segíteni, tanácsot adni azzal privàtban megosztom.



2023. máj. 15. 08:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem voltál körültekintő az adataiddal kapcsolatban, pl.: kiadtad a kártya adataidat, vagy az internetbanki belépési adataidat, akkor a bank nem fog kártslanítani.
2023. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Három alapeset lehet:


1. Téged vert át a banktól különböző személy, te megadtad ennek a csalónak a hozzáférést a számládhoz és így az megkárosított - ilyenkor a bank nem hibás.


2. A bank vert át, szerződésszegés révén vagy törvénytelen tevékenységgel vonta el a vagyonodat - ilyen valószínűtlen esetben a bank felelősségre vonható


3. A bankot verték át vagy törték fel biztonsági rendszerét, aminek következtében anyagi kár ért - ilyenkor a bank a felelős


Abból ítélve, hogy “internetes csalás” nekem úgy tűnik, az 1. esettel állunk szemben.

2023. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
A bank csak akkor for kártalanítani, ha az ő hiábjukból ment el a pénzed. Ha csalás áldozata lettél, ugyanakkor te magad adtad ki az adatokat, akkor a bank nem fogja visszaadni a pénzed, azt peres úton tudod visszakövetelni az elkövetőtől.
2023. máj. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Csak kódokat adtam meg lényegében.

Utána dobta fel a program, hogy kér kártya adatokat, na ott vettem észre, hogy csalás.

Semmilyen bankkártya adatot nem adtam meg.

Mégis hozzá fért a csaló a számlámhoz.

2 tranzakció indult, az első sikertelen volt, sokkal többet akart volna levenni, én úgy gondolom, hogy a bank már ott kellett volna zárolja a számlám és nem akkor mikor már sikerült a csalónak átutalni az összes pénzt.

2023. máj. 15. 08:25
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Milyen kódokat? Felhasználónév + jelszó?
2023. máj. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ez 5 kód volt a programon belül amit sms-ben küldött a bank.

Valószínűleg ezzel lett valami hitelesítve.

2023. máj. 15. 08:54
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg az utalás lett vele engedélyezve.

Ha hozzáfértek az internetbankodhoz, akkor vagy kiadtad a belépési adatokat vagy telepítettél valamilyen programot/alkalmazást, amivel hozzáfértek az adatokhoz.


Ezekben az esetekben a bank nem fog kártalanítani.

2023. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Tehát ha jól értem, a kettős hitelesítéshez szükséges kódot adtad meg önként és dalolva a csalónak, aki valószínűleg a kártyaadataidat vagy a netbankos jelszavadat már tudta. Ebben az esetben futhatsz a pénzed után, mert soha nem fogod visszakapni. A bank semmilyen mértékben nem hibás itt, hiszen te voltál elővigyázatlan.

Nem tudom, hogy nem lehet egyből levágni, hogy csalás, ha a megerősítő kódokat kéri...

2023. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Itt te hibáztál nem a bank. A csalót kell feljelentened, de ne nagyon reménykedj, hogy elkapják.
2023. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Fel van jelentve! ;) :D

Nem reménykedem :)

Úgy döntöttem be adom a papírokat az egyesületnek. Veszíteni nem vesztek vele semmit.

Ha nem adom be, lehet évekig piszkàlna, hogy mi lett volna, ha...

Maximum be adom és nem érek el vele semmit, de akkor is meg nyugszom, hogy meg tettem a tőlem telhetőt.

2023. máj. 15. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!