Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha OTP alkalmazásban kikapcsol...

Ha OTP alkalmazásban kikapcsolom az online vásárlás engedélyezését, akkor is tudnak csalók levonni pénzt a számlámról akiknek korábban megadtam a kártyám adatait?

Figyelt kérdés

Meddig vannak meg nekik a kártyám adatai?

Egyetlen megoldás, ha bankban letiltatom a kártyám? Ez mit is jelent pontosan? Mikor kaphatok új kártyát?



2023. máj. 17. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megszerezte addig van meg neki amíg ő akarja.


Ezesetben le kell tiltatni és újat kell igényelni.


Látsz más reális megoldást?


Ha egy hónap múlva károsítanak meg nem ma, az sem lesz jobb.

2023. máj. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Tiltsd a kártyát azonnal. És igényelj újat. Ennek kb átfutási ideje 1-2 hét, és párvezer forint a díjja. Addig netbankon tudsz átutalni.

Máskor ne add meg a kártyaadatokat senkinek, és ki sem vehetik a jezedből, az a tiéd, azzal fizetsz.

Tanulópénz...

2023. máj. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha tiltatom, új kártyát kapok, új számmal? Az eddigi partnerek, meg minden, ahonnan utalnak nekem, azokat meg kell változtatni?


Ösztöndíj meg fizetés is várható 2 héten belül, ha addig nem lesz kártyám, hova érkezik?

2023. máj. 17. 08:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3: számlára. Utalni nem lehet kártyára, azon nincs pénz még mindig.

Ha letiltod és újat igényelsz, akkor a kártya száma lesz csak új, a számlaszámod nem. Ezesetben online számlafizetésnél (pl Netflix) be kell írnod az új kártya számát.

És jegyezd meg: ami gyanús (pl. tele van helyesírási hibával), az általában csalás, ami pedig túl szép, hogy igaz legyen az nem is az.

2023. máj. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3# Én amennyire lehet, nem kártyával fizetek, hanem átutalással számlaszámra. Kártyát csak boltban terminálhoz használok fizetésre.

Ne add meg a kártyaadataidat.


A számla és a kártya két külön dolog. Számládra érkezik minden utalás amit neked szánnak.

A kárta, az csak egy eszköz a számládon lévő pénz mozgatására szolgál.


Számlaszámodra utalnak, kártyaszámoddal fizetsz, ennyi.

Minden oké így, mielőbb igényelj új kártyát.

2023. máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget!


Kb mennyibe kerül ez az új kártyaigénylés?

Olvastam, hogy applikáción is le tudom tiltani a kártyát én magam, de attól nem lesz úgy vagy nem is tudom.

2023. máj. 17. 11:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok OTP-s, nem tudom le lehet-e applikációban teljesen tiltani? (Úgy értem igazi valódi szó szerinti letiltás amit a szó jelent.)


De akkor hívd fel a telebankot. Régen amikor OTP-s voltam netbankon lehetett, de az régen volt.


Nem tudom mennyibe kerül az új kártya, de hát ha nem akarsz bankot váltani, akkor nem úszod meg hogy újat kelljen kérni az OTP-től.

2023. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pár éve volt kb 3000ft egy új kártya igénylése. Nemigen mehetett feljebb azóta. Maximum 5000re tenném de csak tipp.


Netbankon is lehet hogy tudod tiltani, de ha más nem, addig is a napi limitet vidd le anennyire tudod, meg a költési limitet is.

Ezt úgysem tudják a csalók hogy mi van beállítva, így csak próbálkozhatnak sikertelenül.

Ha ezt átállítod ez azonnal aktiválódik.

2023. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Telefonon Help Desken le lehet tiltani és rögtön új kártyát igényelhetsz. Ahogy írták, 1-2 hét és sms jön, ha elkészült. A bankban vehető át személyesen. Új pin kódja lesz. A költsége tavaly novemberben 1269 forint volt.
2023. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Bocsánat, 1260 forintot akartam írni.
2023. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!