Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki ügyintézésnél, a "leköté...

Banki ügyintézésnél, a "lekötés" opciónál mit jelent a visszavezetés és a feltörés?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos összeget szeretnék felszabadítani a lekötött betétből.

Egyenlőre még csak lekötést intéztem, így nem vagyok tisztában ezekkel a fogalmakkal. Semmiképpen sem szeretném a számlámat megszüntetni.



2023. máj. 17. 16:20
 1/7 A kérdező kommentje:

Valamint fedezet nélkül is el tudnám -e intézni?

Nincs a számlán felszabadított összeg.

2023. máj. 17. 16:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A feltörés, visszavezetés az a betét lekötött állapotának megszűntetése és a pénzeszközök átvezetése a folyószámlára.
2023. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha feltöröm, azzal a lekötött összeget szabadítom fel, ami automatikusan megjelenik a folyószámlán?
2023. máj. 17. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Feltörés: amikor idő előtt megszűnteted a lekötést. Ilyenkor általában nem, vagy csak alacsonyabb kamatot kapsz, és a pénz a folyószámlára kerül (esetleg lehet díja is, ha olyan csomagod van, bár manapság ritka)


Visszavezetés: amikor lejár a lekötés, akkor automatikusan visszavezetésre kerül a folyószámládra a kamatokkal együtt. (általában nincsen költsége)

2023. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Sikerült elintézni! Először a teljes lekötött összeget "törtem fel" (szabadítottam fel), mert fedezet (aktív pénzösszeg) nélkül nem tudtam volna új lekötést csinálni egy meghatározott összeggel. Tehát "feltörtem" a teljes összeget és csak utána tudtam új lekötést csinálni! Hátha valakinek jól jön az információ! 🙂✌️🙏✌️🙂
2023. máj. 17. 17:32
 6/7 A kérdező kommentje:

Fix, változó és standard betétek esetén bankonként változik a kamat.

Nyilván egy 0,01%-os kamatláb elég jónak tűnik!


[link]


Havi lejárat előtt "feltörtem" egy inaktív számláról, na BUMM!

Ennyit muszáj volt kockáztatni! 🙂

2023. máj. 17. 17:38
 7/7 krwkco ***** válasza:

"Hátha valakinek jól jön az információ!"

Az, hogy hogyan lehet 8%-SZJA=6,8% kamatot elérni lekötéssel?

A diszkont kincstárjegyek kamata jelenleg kb. 13%. És ebből nem jön le adó. Egy éven belül a legkülönbözőbb időtartamokra. Feltörés esetén is jár a kamat.

Bár akkor van némi árfolyamkockázat. De ha valaki ettől fél, vehet kb. 1 hónapos lejáratút és ismételheti a vásárlást.

Az államkincstárnál a számlavezetés ingyenes. A kártyás vásárlás ingyenes, a visszautalás ingyenes.

2023. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!