Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a pontos menete egy magyaro...

Mi a pontos menete egy magyarországi Otp számláról egy külföldi számlára való utalásnak?

Figyelt kérdés

Remélem valaki tud benne segíteni,mert először csinálok ilyet és nem szeretném elrontani,ha lehet! :D

Szóval kb. 72€-t kellene átutalnom egy külföldi számlára ahol megadták nekem az Iban és a Swift kódot is.

Melyiket célszerűbb használni,vagy melyik/hogyan olcsóbb? (Kb. Mennyi lehet a banki költsége ebben a formában egy ilyen mértékű utalásnak? Belföldinél tudom hogy szinte csak pár 100ft ilyen összegeknél,de nyílván erre is kíváncsi lennék hogy ez nemzetközi utalásnál kb. Hogyan alakul?)

A menete,ha jól gondolom csak annyi lenne,hogy mobilon belépek a letöltött Otp bank alkalmazásba,ott utalás és az "Új deviza utalás" menüpontot kell kiválasztanom? Mert kíváncsiságból megnéztem és hasonló a belföldi utaláshoz,csak itt számlaszám helyett már az iban számlaszámot kéri.

Itt az elején lévő betűket mindent meg kell ilyenkor adnom vagy ez hogy működik?

Bocsi a sok kérdésért,de picit magas ez nekem és a családban még senki sem csinált ilyet sajnos! :(

Aki segíteni tud ebben annak nagyon szépen köszönöm! :)



2023. máj. 23. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Iban számot kell megadni, meg az összeget, majd utalás, jóváhagyás/aláírás, kész.
2023. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor végülis úgy megy mint egy belföldi utalás csak,devizára menjek rá és az iban-t a betűkkel mindennel együtt adjam meg és kész is? :)
2023. máj. 23. 22:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Valóban így volt ahogy az első is írta,ha valakinek esetleg szüksége lenne rá és nekem nem vont le az utalásra semmiféle plusz díjat sem!
2023. máj. 28. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!