Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cetelem behajtási osztály....

Cetelem behajtási osztály. Mindent el kell tűrnöm?

Figyelt kérdés
Van egy hitelkártyám a cetelemnél 180 ezer hitelkerettel.A sors úgy hozta,hogy ma már mindennel el vagyok maradva és harcolok,hogy ne kapcsolják ki a villanyt és a vizet.A cetelemnél 3 havi elmaradásom van,a múlt héten ígértették meg velem,hogy 2 havit 8.-ig kifizetek a többit pedig ezen a héten.Nem tudtam sajnos mert hiába kaptam fizetést még a legfontosabb dolgokra sem elég.Erre ma felhív egy férfi,hogy mi az hogy nem teljesítettem amit ígértem hiszen már volt fizetés.Számon kérte,hogy hova tettem és miért nem rendeztem eddig a befizetést? Ezelőtt meg kellett indokolnom,hogy mi volt az oka az elmaradásnak.Nos azt most szépen a fejemhez vágta,hogy ha elmaradásom van a villannyal és mással akkor hogyan akarom a hitelkártyát rendezni? Nagyon felhúzott és beolvastam neki.Közöltem,hogy csináljon amit akar és engem ne fenyegessen és főleg milyen jogon kéri számon,hogy hova tettem a fizetésem.Elköszöntem és letettem a telefont.Erre visszahív ezzel a szöveggel:hallottam-e hogy ő elköszönt tőlem? És ez milyen dolog,hogy leteszem a telefont?ÉS így intézem-e a hivatalos dolgokat máshol is?Párszor elismételtem neki,hogy szó nincs arról,hogy nem akarok vagy nem fogok fizetni csak most nem megy sajnos de igyekezni fogok. Megsem hallotta csak hajtotta a magáét.Így megint elköszöntem tőle.És most vajon mennyi időm maradt befizetni a csekket?Azt mondta letíltatja a fizetésemből.És az mennyi idő szerintetek? Járt már valaki így?
2010. okt. 11. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:

nem írnám le ismét, ezt olvasd el:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


Én dolgoztam adósságkezelőként náluk. Ha egy részletet be tudsz fizetni valamikor ,akkor egy ideig nyugtod lesz. Addig viszont naponta fel fognak hívni. Nem a pasinak van ilyen stílusa, hanem sajnos ez az elvárás. Ha már a behajtáson vagy, akkor tényleg kéne valahonnan akár egy részletnyit is szerezned, mert cselekedi fognak. Ha még "csak" az adósságkezelők hívnak, akkor ott van 3 szint, utána jön a behajtás. Ha fizetsz, a listában hátrébb kerülsz egy időre. Viszont ha befizetted, akkor faxold el nekik a csekket vagy a banki bizonylatot, mert a rendszerben csak 3-4 nappal később jelenik meg. Addig meg ne járjanak a nyakadra állandóan.

2010. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy adósságkezelő vagy behajtási osztály.Azt vajon honnan tudhatnám meg,hogy melyik hívogat?
2010. okt. 11. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:
En tudom honnan hivogat, mivel en is ezt csinaltam. Ne ra legyel merges o csak felolvassa a szoveget ami neki levan irva. Ha nem teszi meg kirugjak. Azert hivott vissza, mert kotelessege elkoszonni es ha telecsapod a telefont nincs ra lehetosege. 1800-2000 forintert ul ott napi 4 orat. En iskola mellett csinaltam (heti 33 ora suliban, 15 ora otthon tanulas, 20 ora a szoban forgo munkahelyen). Tudom, hogy ez neked rossz, de ne rajta vezesd le. Ja es volt, hogy egy ilyen ugyfel miatt en 12 oras munkaert 2000 forintot kaptam, mert nem hagyott elkoszonni es lehallgatta a cetelem ugyvezeto igazgatoja... Hallgasd szepen vegig, valaszolj (nem tudja, hogy mi az igaz es nem is erdekli, csak mondj valamit) es viszonthallasra. Neki se konnyu, nehogy azt hidd.
2010. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én tudom,hogy neki ez a kötelessége de ne ilyen modorba csinálja!Egyetlen mondatomat se hallgatta végig,mindbe beleszólt.Mindenáron egy ígéretet akart kicsikarni miközben többször hangsúlyozta,hogy szavahihetetlen vagyok és nem tudom mit írtam alá annak idején.Azzal érvelt,hogy nem voltam képes kifizetni 3 hónapon keresztül havi 9000-t akkor most hogy akarok 30 ezret fizetni!Mondhattam bármit őt nem érdekelte.Kérdezgette,hogy ha már kaptam fizetést akkor azt mire fordítottam,hogy nem teljesítettem a megígért befizetést. Ezen kaptam fel a vizet és meg is kérdeztem tőle,hogy milyen jogon kéri ezt számon tőlem? És közöltem vele,hogy nem arról van szó,hogy nem akarok fizetni hanem arról,hogy nem maradt annyi a fizetésemből amennyit ő kér.Értelmetlennek láttam a vitát így,hogy csak mondja a magáét és engem meg sem hallgat.
2010. okt. 11. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha tenyleg szavahihetetlennek titulalt, akkor lehet hogy az mar nem az amire en gondolok, mert nekunk ilyet semmikepp nem szabadott mondanunk. En anno, azert nem szerettem ha sokat beszeltek, mert nekem kizarolag azt szabad mondanom ami le van irva (mint egy robot) tehat erdemben reagalni igyse ugyse lehet. Volt hogy levontak a penzembol azert, mert jo napot helyett szep jo napot mondtam...
2010. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Egyszerűen kérdezd meg tőle a következő telefonálásnál. Bocsánat, mit is mondott? Adósságkezelő osztály? Nem hallottam jól.

Egyébként BÁRMILYEN fizetési hajlandóságot mutatsz, már más a hangnem. Volt olyan ügyfelem, aki 1000-2000 Ft-okat fizetett hetente és el kellett fogadnom. Nagyon kemény protokoll van a Cetelemnél, hogy mit fogadhatsz el, milyen összeget, meddig KELL (nem lehet)elmenned az adott beszélgetésben. Ezt felépítették anno, ha nem ezt a fonalat viszed, akkor elveszíted a munkád. Pont a stílus miatt hagytam ott őket, nekem ez nem ment, mert én nem ilyen vagyok. Illetve ment papíron, az eredményeim nagyon jók voltak, csak én utáltam magam közben.

Tehát a lényeg, hogy ha azt látják, hogy fizetsz (még ha keveset is), akkor nyersz egy kis időt és békén hagynak.

2010. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ki fogom valahogy fizetni hiszen eddig sem volt soha elmaradásom náluk csak most ez a 3 hónap.Én elhiszem,hogy nyomást kell gyakorolnia rám de azért ez a mai kicsit erős volt.
2010. okt. 11. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!