Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsönadtam a cetelem hitelká...

Balekk kérdése:

Kölcsönadtam a cetelem hitelkártyámat egy barátomnak. Eladósodtak,95 napja nem fizettek, és több, mint 90. 000 ft-ról van szó. Kapok-e arról előzetes értesítést, hogy feltesznek az adósok listájára? Vagy egyszerűen csak ott leszek? Vagy már vagyok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

hitelkártyát kölcsönadni? Nem volt életed legjobb döntése...

Cetelemnél dolgoztam adósságkezelőként. Hívni fognak, levelet küldenek, tértis és sima levelet is, sms-ekkel bombáznak, hogy fizess, különben... no és itt elmondanak mindent, még a nem valós dolgokat is, hogy mi vár Rád, ha nem fizetsz. Emellett hívhatják a munkahelyedet, hagyhatnak üzenetet a szomszédodnál, tehát megtesznek mindent, hogy kellemetlenül érezd magad és fizess mielőbb.

2011. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hát téged sem az eszedért szeretnek....
2011. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Fizetési felszólítást küldenek először.
2011. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2011. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Megvolt már minden.Fizetési felszólítás,sms,folyamatos zaklatás,személyes beszélgetés a bankkal.A "barátaim" csak pár hónapja nem fizetik,mióta munkanélküli a család.Amúgy hivatalos elismervényem van,hogy náluk van a kártyám,fel is jelentem őket holnap,vagy hétfőn,de engem konkrétan a BAR lista érdekel,hogy annak mi a folyamata.Oda nem szeretnék kerülni.

Köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 25. 18:29
 6/15 anonim ***** válasza:

milyen alapon jelented fel őket?

max fizetési meghagyást kérhetsz v. polgári per


de a kártyát átruházni tilos, benne van a kártyaszerződésben, úgyhogy a bank felé nem nagyon kéne ugrálni, csak fizetni

2011. aug. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltem, ott van, mennyi idő után kerülsz fel. Szerintem már fent is vagy. Attól, mert a BÁR -ra felkerültél, a bank naná, hogy változatlanul piszkál a pénzéért.
2011. aug. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,megnéztem a linket.Abban le van írva a 90 nap,de az is,hogy 30 nappal korábban kell,hogy értesítsenek a felkerülésről.

Ma átutaltak 1 havi részletet.....azt hiszem,ez már rajtam nem segít.

Viszont ha feljelentem őket,(megkérdeztem),akkor polgári per lesz belőle,és nem rajtam hajtják be a pénzt.

De ha listás lettem miattuk....akkor én 5 évig semmit nem vehetek.

2011. aug. 26. 08:56
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát, hogy Gyurcsányosan fogalmazzak: elqrtad. Félre ne érts, a jóindulat szól belőlem.

A perrel nem sokra mész szerintem. Talán polgári per lehet belőle, de évekig is elhúzódhat, míg behajtod a pénzedet.

Ha elolvasod a szerződésedet, akkor abban biztosan benne van, hogy te felelsz mindenféle szempontból a kártya használatáért, stb.... ne add ki a pin kódot senkinek.... tilts le a kártyát ha elvész.

Ha pert indítasz a haver ellen, időközben akkor is feltesznek a KHR listára.

Én a helyedben hipergyorsan felvenném a kapcsolatot a bankkal. De nem kötném az orrukra a hülyeségemet, csak annyit, hogy nagy szükségem volt a pénzre, hajlandó vagyok fizetni, de hirtelen nagyonnagy pénzügyi gondba keveredtem és csak részletekben (mondjuk 9, havi 10Ezerrel) tudom kifizetni. Kérjed a kártya letiltását is egyidejűleg.

2011. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ma 08:56

Nem néztem utána, de úgy tudom, már annyit változtattak a szabályokon, hogy a tartozás rendezése után 1 évvel már levesznek a listáról.

A bank meg persze, hogy nem tartja be a törvényt...esze ágában sincs értesíteni.

2011. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!