Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar Állampapír? Ezt miért...

Magyar Állampapír? Ezt miért nem mondják?

Figyelt kérdés

15-17% kamatot ígérnek, VISZONT azt nem mondják hogy a 15.5% minimum 5 éves futamidőre, a 17.5% 19 éves futamidőre szól!


Tehát beteszed a pénzed, és 5 év múlva veheted ki, ha a kamatot is szeretnéd megkapni. A kamatot addig NEM kapod meg.


Ezt miért nem említik?


Illetve gyakran hallom a TBSZ számlát. Utána kérdeztem a bankban..

TBSZ számla esetén X év után kapom meg a kamatmentes jutalékot, akkor tudom felvenni a jutalékot. Addig az X évig nekem a jutalék és a betett pénz sem elérhető.


2023. jún. 5. 13:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap vételi ajánlatot jegyez az államkincstár a különböző állampapírokra

Itt tudod megnézni [link]

Állampapír árfolyamokra kattintva kiválasztod PMÁP-ot

Kikeresed pl a 2031/I -t

Vételi árfolyam 99% lesz

Vételi bruttó árfolyam 99% + a felhalmozott kamat,ennyiért veszi meg az ÁK a papirod

Eladási bruttó árfolyam meg amennyiért te veheted meg a papírt 100% + felhalmozott kamat

Ezen kivül minden állampapírral foglalkozó meg tudja ezt erősiteni

Egyéb infokért google -> 2031/I nyilvanos ajánlattétel

2023. jún. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
64%
Egyebkent TBSZ eseteben is ki tudod venni a penzed barmikor, csak ha ido elott veszed ki akkor meg kell ra fizetned a nyereseg utan az adot.
2023. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
12: Szerintem még az is lehet, hogy a 13%-os szOchO-t is kiterjesztik erre, ha idő előtt felveszed!...
2023. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!