Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 30 éve jól működő vállalkozásb...

30 éve jól működő vállalkozásban dolgozok, mégis elutasítják a hitelkérelmet. Miért?

Figyelt kérdés
Azzal az indokkal, hogy kicsi a vállalkozás ahol dolgozok, és mert nem cégként van jelentve, hanem őstermelő már. Pedig a jövedelmem is 700 ezer nettó, és már jó pár éve itt dolgozok. Létezik ilyen, hogy állandó bejelentett munkahelyem van, a fizetés a bankhoz érkezik folyamatosan, van saját házam, autóm ami még fedezetnek is tökéletes, de mégis elutasítják a vállalkozásra hivatkozóan? Ilyenkor, mit lehet tenni?
2023. jún. 22. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. A banknak joga van egyedileg értékelni minden hitelkérelmet. Ha elutasítanak, akkor irány egy másik bank.
2023. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Minden bank elutasítja, mert őstermelő a munkáltató. Csak nem értem, hogy létezhet ilyen, hogyha stabil jól fizető munkahely?
2023. jún. 22. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert az őstermelő, mezőgazdaság az kiemelt kockázat annak ellenére, hogy 30 éve jól megy. Ebben az ágazatban különösen jelen van az, hogy egyik napról a másikra kuka az egész. Melyik bankoknál voltál?
2023. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Bank nem köteles hitelt adni mindenkinek a betér hozzá. Van neki egy egyéni kockázatkezelési szabályzata ez alapján azt utasít el akit akar. Ismerve az őstermelők "jogkövető" magatartását én sem szívesen adnék hitelt.
2023. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Mert nem vagy bejelentés és Fidesz közeli.
2023. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom mi köze a vállalkozásnak a munkavállalóhoz, amikor a munkavállaló vesz fel hitelt. Simán láthatják hogy évek óta oda érkezik a pénz, mennyi megtakarítás van és stb. Főleg hogy felszámolás alatt sem áll a vállalkozás tehát. Az meg hogy agrár szektorban van nem sok köze van szerintem a mai világban, hogy kiemelt kockázat. Ilyen erővel egy gyár is az lehet. Még akkor sem lenne tragédia a banknak, ha megszűnne a munkaviszony. Két mérnöki diplomával, tapasztalattal bárhol találok állást, illetve ott egy 30 millió értékű ház fedezetként, ergo nem tudna bukni semmit

Szóval nem értem a bankok részéről ezt a hozzáállást

2023. jún. 22. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Jogodban áll nem érteni.
2023. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!