Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » (Magyarországi) bankszámla...

(Magyarországi) bankszámla esetén ha számladíjat, egyéb költséget vonnának le (éves kártyadíj stb), de a lakossági folyószámlán nincs elég összeg, mit történik? Lekötött összeg van (állampapíros), míg a LAFO-n csak 4ezer FT.

Figyelt kérdés

FORINTszámla (LAFO), és forint lekötés, ha ez számít.


Felbontják lejárat előtt netán, az állampapíron lekötött összeget, ha a LAFO mínuszba kerülne??


Nem folytatok semmilyen pénzügyi tranzakciót neten, sok-sok éve már. Tehát neten meg se tudom nézni, mikor hogyan áll a lafo (lakossági folyószámla).


Nem fog a közeljövőben pénzösszeg kerülni a lafo részre. Vagy muszáj lesz faluról beutaznom egy bankfiókba azért, hogy rátegyek egy tizest a lafo-ra?? Mostanság nem sűrűn járok városba.



2023. jún. 23. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzforgalom a számlán, akkor minek hozzá bankkártya? Miért nem adod vissza?


Szerintem a bank így vagy úgy, előbb vagy utóbb biztosan értesít a számlád állapotával kapcsolatban, ha lusta vagy bármit intézni vele kapcsolatban. Majd közlik, hogy mit lehet tenni.

2023. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem bontják fel. Mínuszba kerül a számlád, kapsz róla értesítést és amíg nem fizeted késedelmi kamatot számolnak.

Ha nem akarsz utazgatni miért nem intézed el, hogy online is hozzáférj? Mármint ahhoz még valószínűleg be kell utaznod, hogy ezt elintézd, de utána nem kellene többet.

2023. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 egyelőre van bankkártyám azért, mert lafo-ról, amikor lafo-n volt összeg, ingyen lehet atm-ből pénzt felvenni. Ha majd fel kellene vennem összeget a letkötöttről, azaz amikor kiveszek belőle majd és újrakötöm, megintcsak ingyen tudom atm-ből felvenni, amennyit szeretnék (persze bizonyos összeghatárig), AMÍG VAN bankkártyám.


Egyébként kapok havonta postán értesítést a banktól. Csak aza bökkenő, hogy mindösszesen a lekötésemről. Postán a lakossági folyószámlámról semmi infót nem kapok. Beállíthatnám, hogy kapjak postát arról is, de jelenleg nem erre van beállítva a bankfiókban, az átállításhoz meg ugye be kellene utaznom.


#2 "és amíg nem fizeted késedelmi kamatot számolnak"

Milyen nagyságrendű a késedelmi kamat?

Száz forintos nagyságrendű, havonta? Vagy akár havi tízezer is lehet, havi szinten? Vagy valamilyen tételt vesznek százalékalapnak? A lekötés összegét? Vagy mihez képest számolják ki a késedelmi kamatot?

2023. jún. 23. 19:32
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ha majd fel kellene vennem összeget a letkötöttről, azaz amikor kiveszek belőle"


Szóval évente fizetsz akár több ezer (tízezer?) forintot azért, hogy majd a jövőben valamikor megspórolj néhány ezer forintnyi pénzt???


Szal, 5 év múlva kiveszel x ezer forintot, aminek a bankfiókban való kivétele pl. 5000 ft + 0,01% (csak példa!), de maximum 6500 ft lenne.

Helyette te addig 5 év * éveskártyadíjat (minimum 0, de durvább esetekben 50.000 Ft + is) + esetleges kártyapótlás díját (ha megrongálódik, elveszik) simán kicsengeted...


Te pénzed.

2023. jún. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

19:38-as, értem az érvelésed, javíts ki, kérlek, ha rosszul látom, de akkor picit hadd részletezzem helyzetem.


Azért tartok bankkártyát, mert a bank vigyáz a pénzemre. Nem fogom a kispárna alá dugdosni itthon a kápét, míg kártyaelvesztés / eltulajdonítás esetén csupán 1-2 ezer FT a letiltás, de erre sose volt példa. Egyidejűleg (relatíve) kevés készpénzt vagyok hajlandó magamnál tartani.


Inkább egyelőre kártyával fizetek / fizettem, csak jelenleg tendál a nullához a lakossági folyószámlám,

de ez friss szitu.


Ezen FELÜL van lekötésem is régóta.


Ez nem elég erős érv? Javíts ki, kérlek, ha a pénz biztonsága szerinted mellékes tényező volna. Mert lehet, hogy mégis én tévedek, ha meg tudod indokolni.


Finoman szólva, nem valami betörésbiztos hozzáállás volna itthon tartani akár csak pár havi minimálbért is, nem beszélve az általad felhozott 5 évnyi készpénz mennyiségről...


Éves kártyadíjam kb 4 ezer Ft (asszem nem változott mostanság.) Cserébe vigyáz a bank a pénzemre, eddig a lakossági folyószámlámon levő lekötetlenre is vigyázott. (És egy minimális kamatot is kapok a lekötésre, de ez most részletkérdés, hiszen sajnos az inflációt se követi a kamathozam, na de az otthon tartott pénz még ennyit se kamatozna.)


Tényleg érdekel, ha valaki szerint hibás a hozzáállásom, csak akkor indokoljátok meg, légyszi! :) Szerintem az előző félreérthette a helyzetet, esetleg azt gondoltam, hogy régóta áll 4ezer Ft-on a lafo-m, de ez nem így van. A lafo-ról fizettem eddig kártyával mahdnem mindenhol, évek óta, mert VOLT a lafo-n IS pénzem, meg lekötve IS.


------------------------------



AZ ALÁBBI KÉRDÉSEM MÉG ÁLL. :-)


#2 "és amíg nem fizeted késedelmi kamatot számolnak"


Milyen nagyságrendű a késedelmi kamat?


Száz forintos nagyságrendű, havonta? Vagy akár havi tízezer is lehet, havi szinten? Vagy valamilyen tételt vesznek százalékalapnak? A lekötés összegét? Vagy mihez képest számolják ki a késedelmi kamatot?

2023. jún. 23. 20:07
 6/10 anonim ***** válasza:

- "Azért tartok bankkártyát, mert a bank vigyáz a pénzemre. "


Nem, azért tartasz bankkártyát, mert:

1) a bank rád sózta, de le is mondhatnál róla bármikor

2) a bank rád sózta és nem is tudsz lemondani róla a szerződésed ilyen-olyan kitételei miatt.


- "Finoman szólva, nem valami betörésbiztos hozzáállás volna itthon tartani akár csak..."


Nem mondtam, hogy tartsd otthon. Bankkártya nem mindig feltétele a bankszámlavezetésnek.


- "Éves kártyadíjam kb 4 ezer Ft (asszem nem változott mostanság.) Cserébe vigyáz a bank a pénzemre,"


Nem. Cserébe nem a pénzedre vigyáz a bank, hanem a bankkártyát biztosítja. A számlavezetési díjakért cserébe kezeli a pénzed.


- "míg kártyaelvesztés / eltulajdonítás esetén csupán 1-2 ezer FT a letiltás..."


Szóval, ha elveszik (stb...) a kártya, akkor fizetsz a letiltásért, cseréért és az új legyártásért is.


Te csak ugratsz... Pá-pá!

2023. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

19:38 és 20:47 nem olvata végig, vagy nem értelmezte soraimat.

Teszek egy utolsó próbát az utolsó sorom megismétlésével, mert ott a döntő tényező:


Szerintem az előző félreérthette a helyzetet, esetleg azt gondolta, hogy régóta áll 4ezer Ft-on a lafo-m, de ez nem így van. A lafo-ról fizettem eddig kártyával mahdnem mindenhol, évek óta, mert VOLT a lafo-n IS pénzem, meg lekötve IS.


(Ez tehát egy másolat volt az előző hozzászólásomból.)



Ezek után mondd el, kérlek, lépésről lépésre, mit tennél a helyemben. Otthon alig tartok készpénzt, MERT NE MAKAROK SOKAT TARTANI OTTHON. Ez tény.


A helyemben ezek szerint te havonta, kéthavonta kivennéd 50ezer forint ÉVES díjfizetés ellenében kártya nélkül a bankfiókból a lóvét??? Amikor az ÉVES kártyadíjam csupán 4 ezer forint... És még soha nem veszett el.


Melyik a biztonságosabb? Kéthavi minimálbért tartani otthon a párna alatt, vagy tökömtudjahol, ahol neadjisten betörő ráakadhat?

Vagy pedig a bank vigyázna a pénzemre, és kártyával fizetek úgy, cserébe csupán évi 4ezer FT-om bánja,

és nem pedig évi 50ezer forint (mint a bankfiókbeli készpénzfelvétel esete)?


Én NEM netes vásárlásokról beszélek! Hanem élőben, pl élelmiszerboltban fizetek bankkártyával.

2023. jún. 23. 21:13
 8/10 A kérdező kommentje:

#2 "és amíg nem fizeted késedelmi kamatot számolnak"


Milyen nagyságrendű a késedelmi kamat?


Száz forintos nagyságrendű, havonta? Vagy akár havi tízezer is lehet, havi szinten? Vagy valamilyen tételt vesznek százalékalapnak? A lekötés összegét? Vagy mihez képest számolják ki a késedelmi kamatot?

2023. jún. 23. 21:15
 9/10 anonim ***** válasza:

637 szó, 4336 karakter szóközökkel.


Ennyi energiát fektettél eddig ebbe a kérdésbe, aminek megválaszolásához előbb találsz választ a bankod kondíciós listájában, ÁSZF-ében és hasonló dokumentumaiban, és még gépelned sem kell.

2023. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A késedelmi kamat mértéke nem ugyanannyi mindenhol. Nézd meg a bank honlapján, a feltételek, csomagok, stb. között.
2023. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!