Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi köze van az OTP-nek vagy...

Mi köze van az OTP-nek vagy bármelyik banknak ahhoz, hogy mit vásároltam egy webáruházban?

Figyelt kérdés

Pár hete tűnt fel egy sok tételes vásárlás után, hogy a SimplePay visszaigazoló emailt küldött a sikeres kártyás tranzakcióról, benne a vásárolt termékek tételes listájával.


Persze, elolvastam utána az adatkezelési tájékoztatót, és benne van, hogy a webáruház átadja ezeket az adatokat nekik, de én ezt egy kicsit túlzónak tartom. A kártyás fizetési tranzakcióhoz nekik erre az ég világon semmi szükségük nincsen, és szerintem semmi közük hozzá! Milyen jogon gyűjtenek ilyen privát adatokat?


Ez nem egyedi eset, szinte minden webáruháznál ez van, ahol SimplePay-es kártyás fizetés van. (Nem vagyok egyébként az OTP ügyfele, nem is regisztráltam SimplePay fiókot).


Azóta inkább előre utalással fizetek.



2023. júl. 4. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jol teszed
2023. júl. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem néztem, de tényleg néhány esetben ott van tételesen, hogy mit vásároltam. Legtöbb esetben viszont vagy üres az a rész vagy csak a végösszeg van rajta.

Én nem nagyon idegesítem magam rajta, úgysem adhatják ki ezeket az adatokat, illegálisat meg nem vásárolok.

2023. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!