Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vásároltam egy webáruházban,...

Vásároltam egy webáruházban, visszaigazolták a rendelést, számlát és jótállást küldtek, de terméket nem. Követelhetem a terméket?

Figyelt kérdés
Több terméket vásároltam jó áron. A felét kiküldték, a másik felét nem. A termékekkel együtt megküldött számlán az összes megrendelt termék feltüntetésre került, annak ellenére, hogy a felét sem kaptam meg, sőt a hiányzó termékekről a jótállást is kiállították. Írtam a webshop-nak, hogy hiányos csomagot küldtek. A válasz az volt, hogy bocsi, nincs a termék készleten, és véletlenül elfelejtették a jóváíró számlát elküldeni. Ez így oké? Szerintem nagyon nem. Szerintetek követelhetem, hogy küldjék a megrendelt termékeket, ha már számlám is van róluk?
2018. dec. 11. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
De ki is fizettették veled? Mert ha nem, akkor nem jogos a te követelésed.
2018. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyne, kifizettették, ráadásul nem is bankkártyával fizettem, hanem küldtek egy proforma/díjbekérő számlát, amit átutalással rendeztem. Hát nem volt idejük jelezni, hogy bocsi, de az átutalást nem kérjük, csak azokra a termékekre, amiket teljesíteni is tudunk? Az a baj, hogy legutóbb egy másik webáruház egy laptop-pal vágott át, egy hete egy nő a vaterán állította, hogy 5000 eladásával ő csak egy kis magáneladó, ne akarjam már visszaküldeni neki a felpróbált nadrágot. Nagyon unom már, hogy sehol nem védik a vásárlót.
2018. dec. 11. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:
A pénzt sem akarják visszaküldeni? Valahogy csak kell valóban kártalanítani téged.
2018. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De, a pénzt örömmel visszaadják, hiszen a terméket 1300 Ft-ért adták, átlagára 15000 Ft. De ezzel semmi gond, mivel visszaigazolták. A visszaigazolás előtt illett volna kapcsolni, hogy hopppáááááá, ez egy 15 ezer forintos termék, sajnáljuk kedves vevő, de nincs készleten. Ehelyett számlát állítanak ki róla, jótállást küldenek. Innentől kezdve talán jogos, hogy a vevő igényt tart a termékre. És itt nincs szó aránytalanul alacsony árról, ugyanis nem elírás az ár... mivelhogy ki volt írva, hogy 15000 Ft helyett 1300 Ft, tehát még arra sem hivatkozhatnak, hogy aránytalanul alacsony áron hirdették, mert a hülye alkalmazottjuk lehagyott egy nullát.
2018. dec. 11. 21:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Számlát kaptál róla és ki is fizetted - teljesen jogosan követelheted a terméket.
2018. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondolom. Most már nem tűröm az ilyen eljárást, már nyomozom, hogy konkrétan hol lehet segítséget kapnom.
2018. dec. 11. 22:54
 7/8 anonim ***** válasza:

"egy hete egy nő a vaterán állította, hogy 5000 eladásával ő csak egy kis magáneladó, ne akarjam már visszaküldeni neki a felpróbált nadrágot. Nagyon unom már, hogy sehol nem védik a vásárlót."


1.- minden további nélkül lehet 5 ezer eladással is valaki magáneladó: évi 600 ezer ft-ig adómentesen lehet saját ingóságot eladni és ha mondjuk 500 ft-ért árulja a nadrágot, + teszem azt, szalvétagyűjtő és 30-50 ft-okért kiárulja a készletét, akkor igen sokára fog az évi 600 ezer ft összegyűlni. Nekem pl. 2 ezer eladásom van - igaz, 10 év alatt :-) és eskü, sajnos nem érem el az évi 600 ezeret :-(


2.- a Vaterán beveztették a Biztonságos vásárlás + -t: amennyiben az eladó hibás terméket küld vagy nem a leírásnak megfelelő a termék, jelezni lehet először az eladónak, aztán a Vaterának és megkezdik a közvetítést a 2 fél között. Ha szmplán csak nem volt jó rád a nadrág, akkor viszont valóban nem köteles visszavenni.

2018. dec. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De ezt az adómentességet egyeztetni kell a NAV-val, tehát nem csak árulok, hanem lejelentem az Adóhatóságnak, ugye? vagy rosszul tudom? Úgy mondták nekem, hogy ebben az esetben nyugtát kell kiállítania az eladónak.
2018. dec. 12. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!