Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha volt providentes hitelem,am...

Ha volt providentes hitelem,ami korábban elévült,követeléskezelőhöz került,majd elévülésre hivatkozva vége lett az ügynek,akkor meddig tartják a provident adatbázisában?

Figyelt kérdés

#Provident #hitel #Provident adatbázis
2023. júl. 4. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudni kell, hogy Magyarországon a vonatkozó jogszabályok szerint a tartozás maga soha nem évül el, csak a végrehajthatósága.
2023. júl. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,de az már elég.
2023. júl. 5. 00:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, mert az KHR-listát is jelent.
2023. júl. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
A Provident nem töröl a nyílvántartásából, ott már hitelezési veszteség maradsz. A KHR-ben is rossz adósként fogsz virítani amíg vissza nem fizeted az adósságodat, nehogy más hitelezők is pórul járjanak veled.
2023. júl. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Khr torolve lett
2023. júl. 5. 22:03
 6/7 anonim válasza:
Nekem is volt provident kölcsönöm,és nekem is több mint 90nap volt a nemfizetésem,átadták az MKK-nak,ott visszafizettem egyben,átkerültem KHR-en a passzív státuszba ami 1 év,ha nem tőlük felvett kölcsön miatt kerülök negatív KHR-re,akkor ők passzív KHR-eseknek is adnak kölcsönt.Így csak akkor ha letelik az egy év passzív státusz.Elévülésnél nem tudom hogy van.De úgy olvastam valaki 5évig rajta volt,mivel nem lett visszafizetve neki.
2023. júl. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld.
2023. júl. 19. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!