Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előteljesíteni diákhitelt pro...

Előteljesíteni diákhitelt pro és kontra?

Figyelt kérdés
Összesen 1 félévnyi diákhitel 2-t kellett 4 éve felvennem, 300,000 ft értékben. Eddig mindig a minimum szükségeset törlesztettem, jelenleg már csak 76,500 ft van hátra. Jelenleg nagyon jól fizető munkám van, havi szinten többszázezer forintot tudok mellette félretenni, befektetni úgy, hogy semmiben nem kell nélkülöznöm. Érdemes lenne ebben az esetben "letudni" egy 76,500 ft-os diákhitelt úgy, hogy a törlesztendő összeg fix, vagy továbbra is érdemes csak a minimumot törlesztenem, annak tudatában, hogy elhúzom félévre a törlesztést úgy, hogy amúgy 1, max 2 hónap alatt gond nélkül "letudhatnám"?
2023. júl. 24. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én inkább letudnám egyben így, hogy még ezt befizetve is tudsz félretenni az adott hónapban. Pro csak annyi hogy így letudva és elfelejtheted, kontra szerintem nincs, más lenne ha mondjuk az adott havi tartalék menne rá.
2023. júl. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Befektetheted azt a pénzt, amit előtörlesztenél mondjuk 1 hónapos állampapírba és havonta újraköthetnéd, amíg még magas a kamata. Ezek keletkezne évi 5% kamatkülönbséged.

Azaz ennél az összegnél havi 300Ft kb. Ez annyire kis nyereség, hogy egyszerűbb, kifizetni még akkor is, ha jó kamatozású kölcsön.

2023. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem is értem mi gondolkozni való van ehhez. Bohóckodás az egész kérdésed, vagy csak szimplán ordas nagy kamu, hogy havonta többszáz ezret teszel félre.
2023. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#1 #2 köszi a választ 😊
2023. júl. 25. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!