Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahiteles kontra bank,...

Devizahiteles kontra bank, eddig hány ügy végződött a hiteles javára?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalat is jöhet.
2014. márc. 28. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Valójában nem sok, de azt jól felfújta a média, akiknek lassan 5 éve hálás témát jelent a devizaárfolyam, meg a devizahitelezés (addig sem kell új témákon gondolkodni). A legjobban az ügyvéd urak jártak....
2014. márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok.

Keress rá a nyert perek bank szavakra és látni fogod, hogy néhány száz már fenn van a neten.

2014. márc. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyenben ne gondolkozz, mert ha fizeted akkor a végéig kell végig csinálnod és az életed megy rá- Vagy magad ura leszel azt perelsz, mert senki nem fog segíteni neked és ha bedőlsz akkor az még nehezebb. Most még van választásod 400.000ft pluszba buksz vagy veszíted el mindenedet családot életed lakásod ezzen gondolkozz.
2014. máj. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Na, ez az utolsó válasz egy jó nagy hülyeség volt.


Igaz, sokkal jobbak az esélyeik a bankoknak, mint az ügyfélnek, de egy próbát megér.

Nekem a dr. Léhmann György vállalta el. Nem telefonon kell hívogatni, hanem elmenni személyesen bármely hétköznap. Telefonon elég nyers ürge, azt viszont megtiszteltetésnek veszi, ha személyesen felkeresik és megbízzák. Tudom, mi van nála, mert voltam az irodájában. 4 telefonja van, abból 1-en folyamatosan beszél, míg másik 2 csörög, és mellette az ügyféllel is foglalkozik. Szóval irtó leterhelt az öreg és sok hülyeséggel is felkeresik, így érthető, hogy harapós a kedve folyamatosan.


Nekem ingyen vállalta, azaz sikerdíjasan. Ügyvédi költséget nem számol fel. Csak a 36.000 Ft illetékbélyeget kellett megvennem a postán, ráragasztani a keresetlevél első példányára, beletenni a 4 példány keresetlevelet és a 4 példány devizaszerződésnek csúfolt irat másolatát, az ügyvédi megbízást és a tényállás felvételt és mehetett is a "bokros csomag" a törvényszékre.


És ha bebukom, akkor mi van?! Ha már eleve vesztes az ügy, üsse kavics, vigyék a lakásomat! BAR listára kerülök? Leszarom! Úgysem veszek fel soha többet kölcsönt! Minek is kellene?! Autót venni?! Összehúzom a gatyaszíjat, 'oszt csók! Pár év múlva majd lesz. Pont.

És ha beterhelik a fizetésemet?! Akkor is csak max. 33%-ot vonhatnak le! Mit fogok csinálni?! 1) Visszamegyek megint (tehát már voltam kint dolgozni) külföldre újra, oda a bank keze nem ér el! (tapasztalatból és a Lloyds Bank menedzserének elmondásából tudom, ez kész tény! Csak az itthoni bankok riogatnak, hogy oda is elér a kezük!)

2) Elmegyek egy olyan céghez dolgozni, ahol 4 órába jelentenek le, amellett megegyezek egy olyan 1000 Ft körüli nettó órabérben, melyet zsebre kapok, abból vígan meg tudok élni amellett, hogy a végrehajtó is csak a hivatalos, 53.000 körüli bruttóm 33%-át tudja csak levonni, kb. 16.000-et.

Nyugdíj?! Nekünk már nem lesz! Magunknak kell előre spórolni! Ezt már számtalan közgazdász megmondta!


Tehát kedves magyar társaim, ne kezeljétek úgy ezt a "bebukásos" problémát, mintha a világ dőlne össze! Én is ugyanebben a cipőben járok, én is beadtam a keresetemet. Vagy megnyerem, vagy nem. Mindenesetre, amíg be nem bukom, egy minimális fizetési hajlandóságot mutatok, mert ez kell ahhoz, hogy jobb esélye legyen az ügyfélnek ahhoz, hogy tárgyaljon vele a bank. Persze a nehézségekről a bankot is levélben (ajánlott levélben!!!) tájékoztatni illik. Legfeljebb ha nem egyezünk meg és viszi a végrehajtó a lakást, akkor beszüntetek minden fizetést a bank felé és bekaphatják.

2014. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Az előző vagyok.


A lényeg, hogy a családot nem kell az egészbe belevonni, ők nem mennek a levesbe, csak a lakás és a megtakarítás, ha a számládon van.


A legfőbb gondja a magyarnak, hogy nem mobil, nem mer változtatni. Sokszor az is benne van a pakliban, hogy nincs tartaléka, vagy nem áll készen a változásra. Ezeket ki kell küszöbölni. És amit most legtöbben feltennétek kérdést: miből képezzen az egyén tartalékot?! Nos, mindenkinek van valszeg valami, amiből le tud faragni. Cigi, kocsma, piálás, csoki, TV, internet, mindennap hús helyett kevesebb hús, satöbbi. Nem hiszem el, hogy apránként ne lehetne valamin spórolni. Én is havi 5.000 Ft-ot tudtam csak félretenni, és igaz, évekbe került, amire váltani tudtam, de megcsináltam! Havi 80.000 keresetből! Úgy, hogy mellette mindent fizettem rendesen. Persze néha lehetett túlórázni is, de csak amikor a cég "akarta". Sajna ebből sem volt túl sok. De mindent el lehet érni, csak akarni kell, nem pedig a kifogásokat keresni.

2014. jún. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Egy jó szöveg a bank értesítéséhez arról, hogy nem vagy képes eleget fizetni: (sablon)


Tárgy: lakáshitel törlesztőrészleteinek vitatása


Gipsz Jakab

1123 Budapest, Utca utca 1. 1/14.

Szerződésszám: D-LK-HV-200801234

Telefon: 06 (10) 111-1111


Tisztelt XXXX Bank!


2008. Május 54-én kelt, D-LK-HV-200801234 szerződésszámú lakáshitelemmel kapcsolatban írok önöknek.


Mint ismeretes önök számára is, az elmúlt évek során a fent említett lakáshitelemet mindig időben és pontosan, lelkiismeretesen törlesztettem, ügyelve arra, hogy mindig és időben rendelkezzek a megfelelő anyagi fedezettel a számlámon a törlesztéshez. Egy darabig örültem is annak, hogy "saját lakásom" lehet, de a folyamatosan csak emelkedni tudó terhek (értsd: törlesztőrészletek) és az az miatt folyamatosan csökkenő megtakarításaim arra késztettek engem, hogy vizsgáljam és vizsgáltassam meg a kölcsönszerződésemet jobban.

Miután átnéztem azt és a folyósításkori tranzakciókat, egyrészt nem találtam Svájci Frank konvertálást, másrészt követhetetlennek és kiszámíthatatlannak találtam a kamat és a havi törlesztőrészleteim emelkedését.


Az is eszembe jutott, hogy akkoriban a bank a folyósítás feltételeként keményen megkövetelte a - kérelmezett hitel nagyságához képest irreálisan - magas havi fizetést (rendszeres jövedelmet), mely akkoriban még biztosított volt számomra. Ezzel a lépéssel intézetük akkoriban még keményen "szívén viselte" azt, hogy az ügyfél megélhetése biztosított legyen a törlesztőrészleteinek rendszeres fizetése mellett.

Sajnálatos módon a jelen időkben tapasztalható, megváltozott körülmények mellett - észrevételeim szerint - már abszolút nem érdekli a bankot az ügyfél minimális megélhetésének biztosítottsága sem, csakis a saját profitja.


Tekintettel a megváltozott körülményekre, megélhetési lehetőségekre és az apadó anyagi lehetőségeimre a következő döntésre jutottam:


A mai naptól teljesíthetetlennek és a futamidő kezdete óta kiszámíthatatlannak bizonyulnak számomra a bank által rendszeresen követelt havi törlesztőrészletek, így a mai naptól az első törlesztőrészletnek megfelelő mennyiségű Forint törlesztőrészletet vagyok képes és hajlandó törleszteni - amíg és amikor a lehetőségeim biztosítják azt.

Ezenfelül tájékoztatom önöket, hogy a mai nappal beadtam ügyvéd által elkészített keresetemet a bank ellen a Székesfehérvári/Budapesti/Szegedi/stb. Törvényszékre.


Ezzel egyidőben szeretném azt is tudatni önökkel, hogy hajlandó vagyok a lakáshitelemet továbbra is fizetni az anyagi lehetőségeimhez mérten - természetesen ésszerű és reális keretek között, amennyiben nem bontják fel a szerződést vagy nem hoznak számomra hátrányos döntést.


Kérem önöket, hogy egyenrangú partnerként üljünk le a feltételeket újratárgyalni, mert a bank és az ügyfél egyöntetű érdeke a jelen szerződés fenntartása - a banké, hogy rendszeresen fizessen az ügyfél, az ügyfélé pedig az, hogy az ingatlan a tulajdonába kerülhessen a futamidő végén.


Kérem önöket, hogy ha árfolyamgátas vagy futamidő hosszabbításos megoldást javasolnának számomra, inkább ne is fáradjanak a válasszal, mert azt nem áll módomban elfogadni, mivel az véleményem szerint csak átmeneti enyhítés, nem pedig valós megoldás. A jelen helyzetben kimondottan hosszú távú megoldást keresek.


Kérem önöket, hogy a leírtak alapján döntsenek a szerződés további sorsáról és a fentebb leírtakat szíveskedjenek maradéktalanul tudomásul venni.


Mindenkori telefonszámomat a rendszerünkben tárolt adatok alapján találják meg.


Válaszukra várva maradok tisztelettel:


Gipsz Jakab


<Városod neve>,

2014. December 45.

2014. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Természetesen mindent szigorúan ajánlottan feladni!


ui.: ne tévesszen meg senkit sem az értékelésem, hogy csak 59%-ban adok helyes információkat! Volt pár beteges állat, aki brahiból lepontozott. Bizonyára nem bírták a szókimondó stílusomat. :D

2014. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es

Igen, ott van az igazság.

Nem árt ha barátkozol a Hpt. 213. § ban rejlő lehetőségekkel is. A bírák nagyon szeretik.

2014. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!