Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik magyarországi bank...

Melyik magyarországi bank lehetett ez, amelynél csupán a netbanki felhasználónév + jelszó megadása (tehát csak a netbankba belépés) elegendő volt ahhoz, hogy átutalási megbízást teljesítsen?

Figyelt kérdés
[link]

2023. aug. 5. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Bármelyik, ahol nincs külön bekapcsolva a kétfaktoros azonosítás. Anno nekem is volt először, aztán a bank megszüntette, mert drága volt az SMS, vagy fizetem vagy nem kérem. Nem kértem, bár én nem adtam meg az adataim senkinek. Aztán kötelező lett egy idő után, így most már ismét van, szerencsére ingyen (vagy a havidíjba építve).
2023. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
PSD2 óta kötelező a két faktor. Más kérdés, hogy csak EUn belül.
2023. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hintalow ***** válasza:

Sehogy, az ilyeneknèl mindig kiderül, hogy az áldozat visszadiktált sms kódot is, vagy az utasìtasok alapján feltelepìtett valamilyen remote desktop programot (pl. Anydesk)

Csak az ilyen rèszletek mindig kimaradnak.

Kètfaktoros nèlkül semelyik magyar banknál nem lehet utalást indìtani.

2023. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!