Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lakáshitelbe belevágja...

Érdemes lakáshitelbe belevágjak, vagy bölcsebb megelégedni a kisebbel, viszont hitelmentesen?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok, úgy érzem, hogy eljött a saját lakásvásárlással az idő.


Nincs sok pénzem (relatíve) 28 millió forintom van. Budapesten akarok mindenképp vásárolni. Azon gondolkoztam, hogy felveszek egy 10 millió forint körüli hitelt, és akkor 38 körül már jóval jobb / nagyobb lakást tudnék vásárolni.


Nincs nagy fizetésem 300.000 Ft nettót keresek kereken.


Viszont arra gondoltam, hogy lehet hitel nélkül kéne vennem egy pici garzont 20-25 nm körülieket lehet ennyiért kapni belsőbb kerületben.


Családalapítás egyelőre nincs tervben, de úgy is úgy vagyok vele, hogy egy kicsi garzont szerintem könnyebb eladni is.


Ha felveszek egy 10 M forint hitelt lényegében megint ott vagyok, hogy olyan, mintha albérletben élnék. Így viszont megmaradna a teljes fizetésem, a rezsim általában 20.000 Ft-ba bele szokott férni.


Hitel nélkül megelégedni a kisebbel / rosszabbal tűnik bölcsebbnek szerintetek is?


2023. aug. 6. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Mi megvettük (párommal) első lakásnak egy kisebbet. Tudtunk, hogy nagyobb a cél, de nekünk megérte, mert a nagyobbhoz hitel kellett volna, mi pedig gyereket terveztünk.

Most 3 év után azt mondom jól döntöttünk. Saját lakásban gyorsan gyűlik a pénz, így hamarosan (kb 2 év) megvesszük hitel nélkül a nagyobbat.

2023. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom hogy neked milyen igényeid vannak, nekem aránylag kevés cuccom van, és takarítani is utálok, így a garzont választanám. Befűteni is olcsóbb.
2023. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen kevés fizetéssel ne vegyél fel hitelt. A rezsi ennél jóval több mindenhol.
2023. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eddig szüleimnél élve spórolgattam.


Albérlet nem opció, 150-180.000 Forint Budapesten egy albérlet, a maradék 100.000 Ft-ból nem tudnék megélni.


Én is a garzon felé húzok, az is ad egy biztonságot, hogy nem kéne a bank felé törlesztőt fizessek. Ha meg valamiért váltani akarnék munkahelyet akkor sincs gondom a törlesztővel, plusz haza is tudok költözni a lakást meg kiadhatom albérletbe.


Viszont ezek a nagyon pici garzonok többségében úgy épültek, hogy nagypolgári lakások voltak és felosztották őket 3-4 garzonba.


Nem tudom ezeknek mennyire lehet rossz a hangszigetelése?

2023. aug. 6. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Én garzont vennék és folytatnám a gyűjtögetést aztán ha összegyűjtöttem a különbözet árát akkor eladnám a garzont és venném a nagyobbat. A folyamatból teljes mértékben kihagynám a bankokat.


Én ilyen módon jutottam el arra a szintre, hogy 45 éves koromra rendelkezzek egy 55 millió forintot érő budai 2 szobás + erkélyes lakással és egy vidéki 30 milliós családi házzal amit lényegében hétvégi háznak / nyaralónak használok, illetve a karácsonyi időszakot ott töltöm.

2023. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös, ez bölcsnek és jónak is hangzik.


Köszönöm, hogy megosztottad, szerintem ez lesz nálam is.

Ebben a zűrzavaros időszakban amik most vannak, jobb a biztos, mint a kétséges.

2023. aug. 6. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Én is várnék ezzel amíg nem keresek jobban. A lakás (és bármilyen saját infrastruktúra) is egy költség! Az ilyen összevissza szabdalt lakásokkal meg az olyan házakkal amikben ezek vannak csak a baj van. Újabb plusz költség. Hacsak nem az a célod hogy megvedd a 3-4 további részletét ugyanannak a lakásnak majd összenyisd. Az már egy értelmes befektetés de megint csak nem a 30 milliós kategória. Kisebb, eleve kicsinek épült lakások találhatóak egyébként a téglablokkos lakótelepeken is vagy akár a belvárosi házak emeletráépítésein is. Utóbbit még ajánlanám is, általában ezek elég jó minőségben készültek 60-70 éve (legalábbis errefelé ahol én lakom.) De még ha van is pénzed és vonzó is a saját tulajdon, érdemes átgondolni, kilistázni milyen plusz teendőkkel és költségekkel jár, akarsz-e, tudsz-e ezzel foglalkozni. Ha meg az önállóság a cél akkor meg megfontolni a bérlést, vannak kulturált lakások, normális tulajok,azért havi 150-ért cserébe rengeteg terhet, teendőt, fejfájást, költséget levesznek az ember válláról.
2023. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha betennéd a 25 milliót állampapírba és csak 15%-ot hozna a következő években, akkor is évente 3 750 000 Ft-ot kapnál jelenleg adómentesen. Ha 180e-ért bérelsz havonta lakást, akkor is a különbözet +1 590 000 Ft a javadra.


Lakásárak nem fognak örökké emelkedni, mivel jövőre szigorítják a csokot/babvárót. Az a lakás, ami most 25 millió is nagyon túl van árazva. Így arra játszani, hogy majd kigyűjtöd 5+ év alatt a különbözetet és eladod a régit majd veszel újat nagyobbat, szerintem irreális.


Jelenlegi időszak nem alkalmas sem hitelfelvételre, sem lakásvételre. Jelenleg a legjobb ha kivársz.


+ arra is érdemes volna költeni, hogy ne 300e-et keress 1-2 év múlva.

2023. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

“ csak 15%-ot hozna a következő években, ”


Igen, az jó lenne, de nem fog ennyit hozni a következő években.

2023. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
Egy 25nm-s lakás egy lyuk, az égvilágon semmi értelme megvenni.
2023. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!