Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok így hitelt 36 évesen?...

Kaphatok így hitelt 36 évesen? Egy kis másfél szobás panellakást akarok vásárolni egy keleti megyeszékhelyen kb 21 millióért (ami nagyjából fel van újítva).

Figyelt kérdés
Most 10.3 milliónál járok, novemberre szeretnék 10.7 nél járni. Tehát lealkudnám 21 ről 20.7 millióra, és akkor 10.7 önerő+10 millió hitel. Egyedülálló vagyok. Bérem nettó 290 ezer ft, szóval olyan 300 körüli a kiinduló pont állami alkalmazottként. Novembertől már kicsit csökkenni fog a törlesztő. Én olyan 20 évre akarom felvenni a 10 milliót, havi max 90-92 ezres törlesztővel, ez most sajnos még mindig 100 ezer, és ha jól tudom max 35%-ig engedik a bankok az egyedülállókat hitelezni a havi fizetésükhöz mérten. Kaja, stb szinte fél áron megoldott, mert testvérem szakács, ruha, stb már nem kell, évekre megvásároltam. Szóval semmi más nem lenne, nincs más hitelem, saját autóm is van. Nyilván nem keresek jól, sőt, de ez itt keleten elmegy kategória. De nem is költök semmire, havi 200 at eddig is félretettem mindig otthon élve. De már elég volt, ideje van a saját életnek.
2023. aug. 7. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg adj hozza 1 millio forintot a 20.7-hez, mert vagyonszerzesi illeteket kell fizetned ami 800 ezer ft, plusz az ügyvédet is neked kell fizetni aki csinálja a szerződést, az kb 150 ezer.
2023. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van plusz 810 ezrem itt félretéve itt a szekrényben, ami 10 hónap (800 ezret ha jól tudom lehet 12 hónapig törleszteni 66 ezrével)törlesztőre elég, vagyis 660 ezer, plusz 140 ezer ügyvédi díj.
2023. aug. 7. 11:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Havi 290 az nem valami sok, még Debrecenben vagy Nyíregyházán sem. Én elsősorban jobban fizető munkahelyet keresnék, az állami szférát meg hanyagolnám. A feleségem bölcsész, de még ő is jobban keres ettől, Debrecenben, homeofficeban.

Aztán: a fizetés 30%-ától jobban őrültség eladósodni, egy kis lakásra 20 éves hitelt felvenni úgyszintén. Pláne most, amikor az egekben vannak a hitelkamatok.

Tuti várnék még pár évet a lakásvásárlással és addig képezném magam, meg jobb jövedelmet szereznék. 290-ből nagyon max 85-öt érdemes hitelre költeni és még akkor is necces, mert kaja+rezsi+közlekedés+háztartási költségek kb. el is viszik a maradékot, nem fogsz tudni semmit félre tenni váratlan kiadásokra vagy nyaralásra.

2023. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

,,Pláne most, amikor az egekben vannak a hitelkamatok,,


Várom, hogy kicsit csökkenjen az év végére.

Már lemondtam a nyaralásról, évek óta nem voltam. Rezsimet minimálisra viszem mindig.

Nyíregyháza lenne, sajnos itt alacsonyabbak a bérek, mint Debrecenben. Két hónap és 37 vagyok, nem könnyű váltani, ha az ember piacképtelen diplomás. Most belefoghatok jövőre 38 évesen egy 5 éves egyetembe, 42 leszek mire végzek, ami már fizetős lenne, akkor meg szintén nem könnyű, hogy 43 évesen pályakezdő vagyok és max a fővárosban lenne jobb esélyem elhelyezkedni, ahol nagy a fluktuáció és lehet 45 körül is állást találni bőven. De ott meg nem 21-22 millió egy kis lakás, hanem minimum 37 egy lepukkant környéken is.

2023. aug. 7. 11:32
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen igazad van kérdező. A hitel kérdéses viszont..bár jelzáloghitelt szerintem adnak. De ilyen bérre 10 milliót nem hiszem. Nem tudom hogy működik, amikor én utoljára érdeklődtem a fizetesednek max másfél szeresét adták meg hitelbe.
2023. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Másfélszeres? 450 ezret adnak csak? Kizárt.
2023. aug. 7. 12:25
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 Sosem késő tanulni. Én 32 évesen álltam neki az egyetemnek, munka mellett, levelezőn. Elvégeztem és utána sokkal jobb lehetőségeim lettek. Diplomázás után szakmán belül ugyan, de karrierutat váltottam, most négyszer annyit keresek, mint akkor, pedig csak 5 év telt el. Mindent lehet, csak akarni kell!

Irodai munkából meg rengeteg van, ami homeoffice működik, szóval budapesti munkákat is végezhetsz itthonról.

#3 voltam.

2023. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocsi 15x-ösét. Azaz ha te 300at keresel, akkor 4,5 milliót.
2023. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7 - Tudnál ilyen home office melókat ajánlani? Esetleg privátban? Ugyanis én jó ideje kutatók home office meló után, de semmi sikerrel.
2023. aug. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

,,Bocsi 15x-ösét. Azaz ha te 300at keresel, akkor 4,5 milliót."


Szerintem ez személyi kölcsön. Lakáshitelnél ha jól tudom más a dolog, jelzálogos dolog.

2023. aug. 7. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!