Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Abból, hogy el fogom mulasztan...

Abból, hogy el fogom mulasztani az OTP kötelező ügyfél-átvilágítását lehet bajom?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az országban és jövő hétig le kéne adjak személyesen egy papírt arról, hogy mire használom a számlám. Vagy 10 kérdés van benne, hogy mekkora összegeket utalok, meg milyen országokba. Valami 2017-es pénzmosás és terrorizmus finnanszírozása és megelőzéséről és megakadályozásáról szóló törvény alapján. Azt írják, hogy korlátozni fogják a megbízásaimat és a fizetési számlámhoz tartozó betéti kártyámat felfüggesztik.

Ez annyira nem fektet meg, mert talán 3-4 éve amikor még Magyarországon dolgoztam raktam arra a számlára pénzt, azóta max néha veszek le belőle de eleve nincs sok pénz rajta. (pár százezer és azt is át tudom rakni másik bankhoz/kártyára a letiltás előtt)


Lesz ebből bajom ha pár tízezret hagyok a számlán és letiltják? Az ilyen havi költségeit a bank abból le tudja venni? Később mennyire lesz nehéz megszüntetni a számlát? Mert eleve nem használom és ez volt amúgy is vele a tervem.



2023. aug. 13. 12:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Csak felfüggesztik a számládat. Meg nem szüntetik a számládat. A felfüggesztés alatt a bank kártyádat sem tudod használni. Egyébként a személyi igazolványod, vagy útlevél másolata is kell! Még hozzá hitelesített másolata. Vagy személyesen kell bemutatnod a személyi kártyádat vagy út leveledet. Én tavaly augusztusában csináltattam meg ezt az adminisztrációt az OTP bankál. És csak annyi volt hogy személyesen kelletett be menjek az OTPbe és be kellettet mutanom az új személyi kártyámat. Az új személyi kártyám mind két oldalát le fénymásolta az ügyintéző, és a banki elektronikus felületen is rögitették hogy az ügyfél átviágításon és az adat egyeztetésen részt vettem. KB ennyi.
2023. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!