Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Wise számlámon átváltottam...

A Wise számlámon átváltottam az összes fontot eurora és forintra. Egy szlovákiai automataból 500 euró helyett hogy emelhetett le fontot 560 euró értékben? hogy lehetséges ez? Wise-nak írtam, mivel érvelhetek?

Figyelt kérdés
Baratnőm ugyanott felvett 200 eurót egy hasonló cég kártyájaval, neki volt a számláján font is es euro is, mégis az euróból emelte le a kívánt összeget.

2023. aug. 13. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
En nem ertem a sztorit. Ha atvaltottad minden fontodat akkor megis honnan volt font a szamladon amibol le tudott vonni a Wise?
2023. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na ez az! Pontosan ez történt. A Wise rögtön válaszolt, szerintük más penznemben is leemelheti az összeget az automatát üzemeltető, olyanba is, ami nincs a számlámon. ez csak rajtuk múlik..
2023. aug. 13. 17:49
 3/7 A kérdező kommentje:
(annyi még, hogy nem a Wise emelte le, ahogy te írtad, hanem a tatrabank, az ATM uzemeltetője)
2023. aug. 13. 17:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy úgy. Minden kártyának van egy alapértelmezett pénzneme, a Wise kártyák esetében ez GBP. Ennek sok jelentőssége nincs, csak annyi, hogy ezt a POS terminálok és ATMek tudják érzékelni és némelyik ha azt érzékeli, hogy nem a kártyád pénznemében tervzel pénzt felvenni / költeni, akkor felajánlja, hogy átváltja neked a "saját" pénznemedre, Wise kártya esetén GBP-re és úgy terheli be a kártyád.


Ezt jellemzően rettentően rossz árfolyamon teszik, és ilyenkor az ATM vagy POS terminál által felajánlott átváltást el kell utasítani, már ha engedi, mert vannak olyan ATM-ek amik ragaszkodnak hozza, hogy a kártyád pénznemére váltsák a felvett összeget. Te valószínűleg nem utasítottad el a pénzfelvételkor az ATM áltla felajánlott pénzváltást, így az ATM átváltotta a felvett összeget a saját árfolyamán GBP-re, a Wise meg visszaváltotta forintra vagy euróra, mert GBP nem volt a számládon.


Pár cikk erről a jelenségről:

[link]

[link]

2023. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4


Köszönöm szépen. Akkor nem lesz mást tennem, mint ezt benyelni. Hatvan euróm bánta. Nem volt átváltással kapcsolatos kérdés, és nyelvválasztasi lehetőség sem.


Mindenesetre az érdekes, hogy a barátnőm kártyáján az eurót választotta az ATM, és ő is a szigeten nyitotta a számlát. Neki nem váltott, és nem számolt fel külön majdnem 9 font költséget.

2023. aug. 13. 19:36
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
szigeten? sziget fesztival? aw hell naw
2023. aug. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Frissités: Írtam a Wise-nak, nagyon sajnálják, hogy ez történt. Vissza kaptam a teljes -megelőegezett- különbözetet. Most a bankkal veszik fel a kapcsolatot, és a Tatra bankkal felveszik a kapcsolatot. Eddig nagyon korrekt!
2023. aug. 19. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!