Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Huszonéves szingliként egyedül...

Huszonéves szingliként egyedül lakáshitel vagy albérlet vagy inkább várja meg az ember,amíg lesz egy stabil párkapcsolata és együtt vegyék fel a lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Huszonéves szingli vagyok és nemrég végeztem az egyetemen. Lakáshitellel,szülői segítséggel egy kicsi garzont tudnék venni. Nem egy tip top nyílván.

Jelenleg havi 150 ezret fizetek albérletre Pesten plusz rezsi.

Ennyi törlesztője már egy lakáshitelnek is lenne.


Vajon mi éri meg jobban? Most szingliként felvenni lakáshitelt úgy hogy pici garzont tudnék venni max vagy inkább stabil kapcsolatban érdemesebb hitelt felvenni ahol több pénzt is tusnak rá szánni és nagyobb lakást venni?!


2023. aug. 17. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Én picit kivártam, és végül nagyobb, 55 nm-s, kétszobás lakást vettem. De elég stabilan jó bevételeim voltak, szóval racionális döntés volt.


A kérdés az: a lakáshitel KAMATJÁRA fizetett plusz pénz kevesebb-e mint az albis mérleged, ha a pénzed mellette valamibe be van fektetve.

2023. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Ha a szülők is Pesten élnek, akkor eleve ostobaság az albérlet.

Én nem szégyellem, 32 éves koromig a szülőkkel éltem, akkor viszont a párommal, szülői segítség nélkül vettem saját lakást.

2023. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd a lakáshitelt.


Ki tudja mikor lesz stabil kapcsolatodm, ki tudja hogy addig mennyi pénzt fogsz albérletre költeni.

2023. aug. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Manapság mi számít stabil kapcsolatnak?

Közös lakást el is kell tudni osztani, ha úgy alakul.

Ha most a szüleid adnak neked 10-15 milliót, te meg fizeted a törlesztőt, akkor olyan pár kellene aki ugyanennyivel tud beszállni és váláskor ki is tudod majd fizetni (miből, ha az ingatlanhoz is kell a hitel). Szóval szerintem vásárlás, aztán majd ha jön valaki akkor lehet átértékelni a helyzetet. Én a garzon + hitelre szavazok, de kis kivárással. A kamatokat kénytelenek lesznek levinni belátható időn belül, különben beleáll a földbe minden.

2023. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Szerinted mondjuk jövőre érdemesebb lenne mondjuk egy garzont venni, mint idén?

2023. aug. 17. 12:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5: Szerintem igen, de egyáltalán nem biztos, hogy január elsején már rohanni kellene a bankba


#4

2023. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!