Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabad felhasználású diákhitel...

Szabad felhasználású diákhitelt megéri felvenni? Állampapírba való befektetésre.

Figyelt kérdés

Mivel már megkaptam az irgumburgumot, ezért; SZABAD felhasználású, akár el is ihatnám.


Szóval. Van már állampapírom, PMÁM, de azt most vezetik ki tudtommal, illetve lesz hosszabb futamidejű. Másrészt szerintem még nőni fog a kamata a diákhitelnek, így nem tudom hogy érdemes-e felvenni. Másrészt igen. Eddig szkeptikus voltam, de már úgy vagyok mint a magán nyugdíj pénztáraknál. Egy tolvonás, és bármi.


Azonban, ha ettől elvonatkoztatunk, még ott a BMÁP. Persze kevesebb kamatozással.


Vélemények?



2023. aug. 21. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

"Eddig szkeptikus voltam, de már úgy vagyok mint a magán nyugdíj pénztáraknál. Egy tolvonás, és bármi."


Eddig szkeptikus voltál, de már tudod, hogy bármikor jöhet egy tollvonás?

Nem érzel itt egy kis ellentmondást?

Röviden, ha a "bármit" várod, akkor nem érdemes.


A többit meg el tudod olvasni itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..


"de azt most vezetik ki tudtommal, illetve lesz hosszabb futamidejű"


Már csak 2033-as lejáratú PMÁP van.


Egyébként tudom bántó leszek, de fáj olvasni az írásodat, most érettségiztél egy-pár éve, és ennyire képtelen vagy megfogalmazni a gondolataidat. Ez elég fájó nekünk 30 plusszos boomereknek.

2023. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából picit spicces vagyok. De a lényeg kiolvasható. Im sorry.



#1 és igen. Szkeptikus voltam. Hittem abban a bizonyos "tollvonásban". Mostmár jobban hiszek a különböző trendeket nézve.


De szerintem nem szivathatnak meg annyira. Egy fillért nem költöttem el, és még ki is egészítettem mindig, saját pénzemből.

2023. aug. 21. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

"De szerintem nem szivathatnak meg annyira"

Ja, ahogy a magánnyugdíjpénztárasokat, kaszinókat, trafikokat, tanárokat katás vállalkozókat, napelemeseket sem szívatták meg, ugye?

2023. aug. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha kiszámolod, akkor kb. év pár tízezer forintos nyereség jön ki belőle. Én ezért nem szarozok ennyit.
2023. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt a magánnyugdíjat. Azt a pénzt, amivel kötelezően az otp-t tömted, most nem az otp-hez utalja az állam, miután tőled elszedte, hanem a saját nyugdíjpénztárába.

Sokszor leírtam már, leírom neked is, hogy a legnagyobb kockázat az ilyen befektetéseknél ha egyszer csak gondol egyet az ember és elkölti a pénzt. Túlzott optimizmus, elégtelen önfegyelem valódi kényszer, vagy bármi miatt előfordulhat. Aztán ott áll az adósságaival, egy fillér nélkül.

2023. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!