Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mindenképp kell fedezeti...

Mindenképp kell fedezeti ingatlan lakáshitel felvételéhez?

Figyelt kérdés

14 millió Ft lakáshitelre lenne szükségem. Összes hiteltörlesztőm így havi 220.000 Ft lenne.

700.000 Ft az igazolt keresetem. Mindenképp kelleni fog fedezetként egy ingatlan?



2023. aug. 23. 07:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Igen
2023. aug. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Igen, mindenképpen. Persze a fedezet lehet a hitelből vásárolt ingatlan is, de ekkora összeget nem fog a bank fedezet nélkül adni.

Mondjuk én ekkora törlesztőt nem vállalnék be a helyedben. Mit ne mondjak én több, mint 1 milliót keresek, de a havi 220 ezres törlesztő még ahhoz is épp csak belefér.

2023. aug. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Amire felveszed a hitelt, azt biztos, hogy beterhelik. Hacsak nincs egy másik ingatlanod, amit helyette beterheltetsz. Illetve ha nincs elég önerőd, akkor 2 ingatlant is beterheltethetsz.
2023. aug. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
2es havi 800 ból nem jössz ki?
2023. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
#4 Okos ember a jövedelme 30%-ától jobban nem adósodik el. Nem az a kérdés, hogy ki lehet-e jönni havi 800-ból (mert simán ki), hanem, hogy a hiteleid mellett mennyit tudsz befektetni.
2023. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
220 ezer az hol van az egy milla 30%-ától?
2023. aug. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
#6 A 700 ezerre értettem. Az 1 millába belefér, de amellé már nemigen érdemes más hitel.
2023. aug. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocs véletlen elküldtem mielőtt befejeztem volna. Szóval neked se csak épp beleférne hiszen 20%-a lenne a fizudnak. De te nyilván nem fizetsz albérletet, a kérdező meg vagy igen vagy másnál lakik, és ezt az összeget vagy majdnem ennyit úgyis kiadna albérletre. Másrészt meg ha annyit se tud hogy beterheli-e a bank az ingatlant, akkor nem hiszem hogy minimálisan is tapasztalt befektetőről lenne szó, és nem mindenki szeretné/tudja ebbe beleásni magát, nem a max haszonra megy, hanem a nyugalomra és a biztonságra amit egy első saját ingatlan igencsak megad. Nem gondolom hogy ilyen szabályok mint a max 30% minden esetre ráhúzhatók. Az emberi tényező is nagyon fontos egy ilyen döntésnél. És 700-220 ezer az egy nagyon jó fizu még mindig ami ott lesz neki, másrészt 14 milla egyáltalán nem nagy hitelösszeg egy első lakáshoz.

Én biztos hogy nyugodt szívvel megvenném az első lakást ilyen feltételek mellett.

2023. aug. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Oké, az mondjuk igaz, hogy a saját lakás nagy szabadságot ad és manapság a 14 millió nem nagy hitel.

Én mikor vettem a lakásomat, arra 7 milliós hitelem volt és akkor 55 ezret fizettem a 210 ezres fizetésemre.

2023. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, kihagytál pár igen fontos részletet. Mennyi a vételár és hol van az ingatlan?

Igen, mindenképpen ingalan fedezet szükséges a lakáshitelekhez, de ez az ingatlan lehet a megvásárolandó is, feltéve, ha az értéke elegendő.


MNB előírás, hogy az ingatlan forgalmi értékének maximum 80%-át lehet hitellel terhelni, ebből következik, hogy legjobb esetben 17,5M Ft-os lakásra kaphatsz 14M hitelt, de ha ez az ingatlan vidéken van, főleg ha kisebb fakuban, akkor előfordulhat, hogy az értéke csak 50-60%-áig hiteleznek, ezért nagyon fontos szempont az is, hol vásárolsz.

2023. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!