Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mindenképp kell fedezeti...

Mindenképp kell fedezeti ingatlan lakáshitel felvételéhez?

Figyelt kérdés

14 millió Ft lakáshitelre lenne szükségem. Összes hiteltörlesztőm így havi 220.000 Ft lenne.

700.000 Ft az igazolt keresetem. Mindenképp kelleni fog fedezetként egy ingatlan?



2023. aug. 23. 07:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"legjobb esetben 17,5M Ft-os lakásra kaphatsz 14M hitelt"

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy legalább 17,5 milliós ingatlan kell a 14 millió hitelhez. Ha megvan a megfelelő önerő, akkor egy 40 milliós ingatlanra is kap 14 milliós hitelt.

2023. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 xswerdy ***** válasza:
100%
a lakáshitel, az mindig jelzáloghitel, tehát kell fedezet. De kisebb összegnél sokszor egyszerűbb szabad felhasználású hitelt felvenni, akkor is ha ingatlanra kell. Mostanában már akad bank, ahol fel lehet venni 10-12 milliót szabad felhasználásra, és a kamat sem sokkal magasabb.
2023. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%
12-es, ez tévedés, jóval drágábbak egy személyi kölcsönök, mint a jelenlegi lakáshitelek és mivel rövidebb a választható futamidő is, mint egy lakáshitelnél, a havi részlet akár a duplája is lehet, ami már igen megterhelő ekkora hitelnél. Önerő hiányában is van 1-2 megoldás, de ahhoz ismerni kell a lehetőségeket. Pl az MNB nem javasolja, hogy személyi kölcsön legyen az önerő, de azért megvan erre is a legális kiskapu.
2023. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítő válaszokat!


10-es: 37 millió Ft-os vidéki ingatlan, osztrák határközeli nagyközség..


Igen egyébként egyéb infó, ami fel is vetődött: Első 'saját' házunkat szeretnénk megvásárolni a feleségemmel, ezért is vagyunk járatlanok a témában. Jelenleg albérletben élünk... és dilemmában vagyunk nagyon, hogy még gyorsan kihasználjuk-e az állami támogatást vagy kivárjunk. Hiszen hiába a támogatások, még így is elég rizikós a helyzet a magas ingatlanárak és magas THM-ek mellett... tudjuk.

Csak félünk, hogyha most nem élünk a lehetőséggel, akkor az elkövetkezendő 2-3 évben nem lesz esélyünk sem egy normális településre, normális ingatlanba költözni, miközben az albérletárak vetekszenek a törlesztőkkel, sőt...

Jövőre már csak a falusi CSOK marad.. és mi 5000 fő alatti településre nem szívesen költöznénk, pláne azokra a helyekre, amik a környékünkön vannak. Szóval nehéz..

A lényeg, hogy most a napokban jött szembe velünk ez a ház, ami helyileg, méretileg, állapotra is tökéletes lenne nekünk, árban pedig még beleférne a számításaink szerint. Jelenleg egy egyszobás 35 nm2-es garzonlakásban élünk, ami havi 130ezer rezsivel együtt... ami tökjó ár még, de 2-nknek is szűkös, ide baba nem érkezhet. Ami 2-3 szobás albérlet, azt elkapkodja eleve a sok osztrák,ukrán,szlovák.... és 250ezertől kezdődik a kis szaros panellakás bérleti díja is..szóval igen... kb ez a két választás... vagy a kukába dobáljuk úgymond a főbérlőnek ugyanazt a pénzt, amit a banknak is dobálhatnánk...

Annyi bökkenő van még, hogy a feleségem épp a próbaidejét tölti még a munkahelyén, így az ő keresete sajnos nem számítható be a hiteligénylésbe.

A 220ezer Ft-os törlesztő az összes támogatás törlesztőjével együtt értendő: 125 lakáshitel törl+ 46ezer babaváró törl. + 48ezer CSOK hitel törl.

Ezenkívül nyilván számoltunk még a többi fix kiadással, mint rezsi, üzemanyag, kaja, stb... hát nyilván nem a legideálisabb a helyzet, de kijövünk... csak az én fizumból szűkösen, de ha a feleségem keresetét is nézzük (+280-300ezer), akkor élhető lehet.

Önerő 10 mill. babaváró + 1,430ezer CSOK tám. (2gyermek) + saját megtakarítás 2 mill. (+ marad még 2 mill. tartalék) .

Azon is dilemmázunk, hogy fix. törlesztős hitel a jobb a jelenlegi helyzetben vagy megkockáztasssuk a 10 éves periódusút... (20 évre vennénk fel egyébként a 14 millió lakáshitelt..)


Tudom... hitelügyintézőnél kell érdeklődni és mindenre választ kapok... voltunk már korábban más ingatlanok kapcsán, de ott valahogy egyáltalán nem került szóba az ingatlanfedezet kérdése...

Most utánaolvasva került a szemem elé, hogy valószínűleg kellhet majd ,így gyorsabbnak gondoltam, ha itt érdeklődöm még elöljáróban... meg hátha tud valaki még pluszban valami hasznosat mondani.


Úgyhogy kb. ennyi. Még egyszer köszi szépen annak, aki időt szakít és segítőszándékúan válaszol/tanácsot ad!

2023. aug. 23. 13:37
 15/21 xswerdy ***** válasza:
13-as, én sem azt írtm, hogy általában megérné a személyi kölcsön lakáshitel helyett, azt írtam, "akad olyan bank...". Konkrétan ismerek olyat, akinek 10 millió hiányzott, és nem volt jelentős a kamatkülönbözet, és csak pár évre kellet neki a hitel, így személyi kölcsönt vett fel.
2023. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 xswerdy ***** válasza:
100%

@kérdező - a Te esetedben semmi gond a jelzáloggal. Szinte minden esetben a megvásárolandó ingatlanra kerül a jelzálog.


Szerintem a 10 éves kamatperiódus teljesen jó Nektek. előreláthatólag már hamarabb lemennek a kamatok, jó eséllyel már a 10 éven belül is érdemes lesz lecserélni a hitelt. Hogy 5 év múlva egy 10 éves kamatperiódusut cserélsz le, vagy egy végig fixet, az tök mindegy, addig meg legyen minél kevesebb a kamat.

2023. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Látod, ez igen érdekes, mert a kérdésedből ugye csak annyi derült ki, hogy 14M lakáshitelt igényeltsz, de Ti tulajdonképpen 24M Ft jelzálog alapú hitelt kérnétek és még 10M Babavárót is, ami már együtt 34M Ft hitel... Ezek ismeretében már egészen mást válaszoltam volna, viszont külön szabályok vonatkoznak a babaváró és a lakáshitel együttes igénylésére, ezt is mérlegelni kellene majd a bankválasztásnál és lehet a piaci hitel kamatából alkudni több bankban, ehhez viszont kell egy jó hitelközvetítő. Segítek, ha kéred.
2023. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
(* ja és az összegek sorolásánál kihagytam h +10 mill. CSOK hitel)
2023. aug. 23. 14:04
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egyrészt így azért ketten több, mint 1 millió a nettótok, szóval belefér ez a hitel, viszont én nem vagyok meggyőződve róla, hogy az az 1,4 millió CSOK megéri azt, hogy most vegyetek házat.

Előre láthatólag ugyanis lefelé fognak menni az ingatlanárak és a hitelkamatok is, szóval lehet, hogy 2 év múlva sokkal jobb feltételekkel kaptok hitelt és olcsóbb lesz az ingatlan is.


Ugyanakkor ha belevágtok, akkor tudtommal a CSOK ingatlant nem lehet 10 évig eladni, tehát ezt is gondoljátok meg. Ha nekifogtok, mindenképp a 10 éves kamatperiódust javaslom, mivel lefelé fognak menni a kamatok és 2 év múlva úgyis kiváltjátok majd egy jobb hitellel, addig meg legyen kisebb a törlesztő. 3 éve még őrültség volt nem fix törlesztős hitelt felvenni, mára fordult a kocka.

2023. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#13 ez nem mindog igaz. pár hete voltam bent a bankban és a jelzáloghiteles ügyintéző maga mondta, hogy most alig van különbség a jelzáloghitel és a személyi kölcsön kamatai között.
2023. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!