Milyen díjak vannak egy lakáshitelre vásárolt lakás esetén ?

Figyelt kérdés
2023. aug. 23. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
illeték, ügyvedi dij, közjegyzői díj, és a bankoknak vannak mindenféle költségei
2023. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bankok díjai, értékbecslői díj, hitelbírálati díj (ezeket sok helyen elengedik / beépítik a hitelbe)


Energetikai tanúsítvány díja, de lehet hogy van érvényes tanúsítványa az eladónak.

2023. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tavaly vettem lakást. Illeték, ha előtte nem volt lakásod, amit eladtál. 4%. Nekem 500 ezer forint volt, de amúgy 1 millió lett volna, csak 500-at le tudtam írni. Ügyvédi díj. Nekem 0,75% volt, nagyjából 200 ezer forint. A hitelnek is voltak díjai, értékbecslői, közjegyzői díj, néhány tízezer forint, de azokat a bank általában elengedi bizonyos feltételek teljesülése mellett. Nekem elengedte. Kb. ezek, másról nem tudok.
2023. aug. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Friss (bankonként eltér)


nem visszatérítendő: 213.200 Ft

ügyvéd 200.000 Ft

földhivatal 2 x 6.600 Ft először a szerződés, utána a jelzálog szerződés

(ha szükséges, akkor tulajdoni lap 3.000 Ft, de egy évben 2 db ingyenesen lekérhető ügyfélkapun keresztül)


bank bizonyos feltételek teljesélésekor utólag megtéríti / elengedi / több helyen 0 Ft némelyik. Összesen kb. 350.000 Ft

- értékbecslési díj kb. 50.000 Ft

- hitelbírálati díj kb. 35.000 Ft

- folyósítás díja 200.000 Ft -> ennek rendelkezésre kell állnia a folyószámlán

- fedezetbejegyzési díj 15.000 Ft

- közjegyzői okirat elkészítése a jelzálogról 50.000 Ft



vagyonszerzési illeték 4 % a eladási árnak (pl. 20 millió Ft-nál 800.000) Ft, ha 35 év alatti vagy és első lakásod, akkor kérvényezheted a NAV-nál, hogy 12 havi részletre bontsák fel. Ha volt tulajdonrészed másikban, vagy eladtál akkor az annak megfelelő összeggel csökkenthető.


és ami még kell

- biztosítás a lakásra, nagyon nagy eltérések vannak, kb. havi 3.000 - 12.000 Ft egy 45 millió Ft-os ingatlanra

- ha a bank megköveteli akkor kockázati élet/balesesetbiztosítás (sok helyen önerőhöz kötik, pl. 40 % önerő alatt kötni kell),e bből van ami 6 havi munkanélküliségre is fizet (akkor is ha felmondasz), 6 hónap türelmi idő után. Alapbetegségeket meg kell adni, ha van komolyabb betegség, akkor 2-3 év után fizet csak ebből eredő dolgok miatt. Ált. 1 havi törlesztőrészlet az éves díj, tehát havonta a törlesztőrészlet 1/12-ed része.

2023. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!