Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha tartozásom van, akkor...

Ha tartozásom van, akkor ehhez van jogom?

Figyelt kérdés

Van egy tartozásom és jött a végrehajtói levél. A levélbe bele van írva, hogy 30.000 Ft utazási költség.

1200ft /levél költség

Azon gondolkodtam, hogy ha már kifizettem ezeket is, akkor kérek számlát, bizonyítékot ezekről a kiadásokról. Ezt megtehetem? Illetve, az én telefon költségemet, amit erre az ügyre költök visszaigényelem tőlük. Szerintetek, ezt megtehetem?


2023. aug. 30. 00:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

"Azon gondolkodtam, hogy ha már kifizettem ezeket is, akkor kérek számlát, bizonyítékot ezekről a kiadásokról."

Ha személyesen fizeted be a végrehajtónál, akkor fogsz is kapni tőle erről igazolást.

Ha utalod, akkor az igazolás maga a bankszámla-kivonatod lesz hozzá. Arról nem fog neked adni róla semmit (főleg nem számlát).


"Illetve, az én telefon költségemet, amit erre az ügyre költök visszaigényelem tőlük. Szerintetek, ezt megtehetem?"

Ugye csak viccelsz?

A végrehajtótól akarod visszaigényelni? Mi köze a végrehajtónak a te kiadásaidhoz? Semmi. Ő nem egy jótékonysági intézmény. Őt megbízta az, akinek tartozol, hogy hajtsa be a veled szemben fennálló követelését.

Annál, akiben az ilyen kérdés egyáltalán felmerül, értékrendbeli gondok lehetnek. Nem is kicsi. Már bocsi...

2023. aug. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A végrehajtó díjszabások jogszabályon alapulnak, ha nekiállsz bohóckodni, max kapsz még néhány levelet 1200 Ft/db áron, ahol ezt elmagyarázzák. Meg milyen telefonköltséget igényelnél vissza, ne hülyéskedj már. Telefonálnod semmilyen ügyben nem muszáj, lehet pl írni emailt. Nem ezekre kellene önérzeteskedni, hanem arra, hogy rendezd a tartozásod.
2023. aug. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne butaskodj!


Kifizeted, csendben maradsz.

Máskor időben fizetsz, vagy nem vásárolsz hitelre, ha csóró vagy.

2023. aug. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2

Pontosan! Lehet írni e-mailt. Létezik az ügyfelkapu is.

Akkor miért kellene nekem másnak az utazási költségét fizetnem? Illetve a postai levelezést?

Ráadásul, ilyen magas áron? Azért 30.000 Ft - ból már messzebbre megyek mint 50 km-ér.

2023. aug. 30. 07:58
 5/18 A kérdező kommentje:
Az 50 km azert írtam mert ennyi távolság van a végrehajtást kérő címe és a végrehajtó címe között.
2023. aug. 30. 07:59
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
LoL
2023. aug. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tehát csináljon neked egy google mapses útvonal tervet, a megtett utazásról, valamint a benzin áráról amiknek a szorzata az autó amortizációjával együtt kiadja a 30 ezret, és küldje el 1200 forintos levélben?
2023. aug. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki már a végrehajtásig jut, az jobban teszi, ha inkább azon van, hogy fizessen, nem hogy még ugrál...
2023. aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"kérek számlát, bizonyítékot ezekről a kiadásokról. Ezt megtehetem?"


Nem. Vitathatod az összeget, de sokba fog neked kerülni.


"én telefon költségemet, amit erre az ügyre költök visszaigényelem tőlük."


Nem. Neked annyi dolgod van, hogy kifizesd a tartozást, nem vagy kötelezővé telefonálgatásra.


"Akkor miért kellene nekem másnak az utazási költségét fizetnem? Illetve a postai levelezést?


Ráadásul, ilyen magas áron?"


Egy forintot sem kellene pluszban fizetned, ha tartodtad volna a szerződésbe foglaltakat (nem lenne elmaradásod).

2023. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Értem.. Én köteles vagyok kifizetni az ő költségeket, bizonyítékok nélkül. Ráadásul valószínűleg dupla áron. De az én plusz költségemet nem?

Félreértés ne essék, tisztában vagyok azzal hogy vissza kell fizetnem a tartozást és vissza is fogom. De azzal nem értek egyet hogy fizessem az úti költségeket és a leveleiket. Főleg, hogy a tartozásom így 3x annyi lett.

Illetve, az utolsónak üzenem erre a mondatára: hogy egy forinttal sem kellett volna többet vissza fizetnem.

De de, mert kamat van :) sokkal többet kell vissza fizetni alapból is.

2023. aug. 30. 10:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!