Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha tartozásom van, akkor...

Ha tartozásom van, akkor ehhez van jogom?

Figyelt kérdés

Van egy tartozásom és jött a végrehajtói levél. A levélbe bele van írva, hogy 30.000 Ft utazási költség.

1200ft /levél költség

Azon gondolkodtam, hogy ha már kifizettem ezeket is, akkor kérek számlát, bizonyítékot ezekről a kiadásokról. Ezt megtehetem? Illetve, az én telefon költségemet, amit erre az ügyre költök visszaigényelem tőlük. Szerintetek, ezt megtehetem?


2023. aug. 30. 00:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
5# Az 50 km-es távot miért 50 km-rel kellene elszámolni? Oda kell mennie az irodájából, meg ott van a visszaút is, tehát 2x50. De a neten fent van a jogszabály, mit mi alapján számolhat el.
2023. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hívhatjuk útiköltségnek vagy a végrehajtó munkadíjának, teljesen mindegy, mert a felmerülés oka az, hogy nem teljesítetted az adósságszolgálatot az általad aláírt megállapodásnak megfelelően, és ezt követően sem tudott veled mit kezdeni a hitelező így kénytelen volt bevonni más szakembereket, ami mind-mind plusz költség: ami úgy igazságos hogy téged, a szerződésszegőt terheljen. A te plusz költségeid is a te szerződésszegésedre vezethetők vissza emiatt szintén téged terhelnek. Ideje felnőtt emberként vállalni a tetteid következményeit, ha előzetes felmérésük nem is volt megugorható.
2023. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Felvettem a kapcsolatot a végrehajtást kérővel és kértem a számlát ezekről a kiadásokról. Természetesen nem kaptam. De 20%-ot elengedtek a tartozásból. Így azért megnyugtatóbb. Köszi a válaszokat!
2023. aug. 30. 12:49
 14/18 anonim ***** válasza:

"Felvettem a kapcsolatot a végrehajtást kérővel és kértem a számlát ezekről a kiadásokról."


A végrehajtás kérőnek (akinek tartozol) semmi köze a végrehajtó utazási költségeihez. Arról a végrehajtó tud tájékoztatást adni, nem a végrehajtást kérő.

2023. aug. 31. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#13: cool story bro
2023. aug. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#13 aha, nyilván. Pláne, hogy miután átadták az ügyet a végrehajtónak, onnantól már csak neki van jogköre intézni bármit is.
2023. aug. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

14

Nem a végrehajtónak a költségeihez tartoztak ezek a plusz költségek végrehajtónak külön dijja volt felvezetve a papíron.

A végrehajtó mondta hogy vegyem fel a kapcsolatot a végrehajtást kérővel, amit megtettem és ez lett a vége.

2023. szept. 2. 22:31
 18/18 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Akkor bocsánat. Azt hittem, hogy a végrehajtónak járó költségekről beszélünk.
2023. szept. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!