Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért olyan nagy dolog, ha...

Miért olyan nagy dolog, ha valaki Prémium ügyfél az OTP-nél?

Figyelt kérdés

Junior számlám van, viszont hamarosan betöltöm a felső korhatárt, ezért Klasszikus csomagba akarnak átrakni, ami 527 forint havonta.


Online nyilván nem lehet intézni semmit, ezért bementem, hogy szeretném ha átraknának a SMART nevű havi 250 forint díjú csomagra.


Az ügyintéző ki volt, hogy ő ezt nagyon nem ajánlja, és hogy 1 óra átrakni, de most azonnal telefonál nagyobb fióknak a vezetőjéhez, hogy várjanak engem soron kívül, mert ott átváltanak prémium csomagba ilyen jövedelemmel, és hogy ez ritka ilyen fiatalon.


Igazából mondtam, hogy nem izgat mivel csak fizetésre használom a kártyát, minden másra van teljesen ingyenes, minden téren online és korlátlan külföldi számlám, ezt tényleg szinte semmire nem használom, felesleges nekem..


A prémiumnak valami 1800 forintos havidíja van, de igazából semmit nem tartalmaz ami miatt megfontolandó lenne számomra. (Utalni se szoktam, de az pl Revolut-on ingyenes, pénzt levenni 150-ig lehet ingyen eleve minden számlával, de nagyon azt se szoktam..)

Meg bankfiókba sem szeretek bejárkálni, ami miatt izgatna a soron kívüli fogadás.


Akik prémium ügyfelek, ti miért választottátok? Van bármi értelme?

Sürgettek, hogy minél előbb foglaljak időpontot ha most nem érek rá, nem tudom mire ez a nagy felhajtás, meg miért vette ennyire komolyan az ügyintéző.


A számlámat sem tervezem minusz 500 ezerbe rakni, nem is értem ezeket a csalogatásokat, egy prémium ügyfélnek eleve minek a minuszba engedés.


Biztos van valami haszna ha valaki prémium, de én nem látom át, mert ugyanezt, sőt többet is, de külföldi számlával mind megkapom ezt ingyen, nem tudom miért kéne fizetnem erre havi 20 ezreket.


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 12. 13:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Évi 20 ezreket*
2023. szept. 12. 13:42
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Én pl azért vagyok prémium, mert így saját bankárom van. Mondjuk nekem totál ingyenes a prémium csomag, egyedül ha igénybe venném a folyószámlahitelt, akkor kéne fizetnem, meg talán X forint feletti utalásnál, de azt nem használom ki, szóval az éves bankköltségem kevesebb mint egy sör ára.
2023. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Én azért vagyok prémium, mert arisztokrata családba születtem.
2023. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy ingyen legyen?

Nekem valami 1300ft havidíjat mondtak, de weboldal szerint az első 6 hónap után már majdnem 1900/hó.


Valamint a saját bankár miért jó? Befektetési tanácsokkal lát el?

2023. szept. 12. 14:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Van ilyen őrület, ha 3 ügyintézőt megkérdezel, mind mást mond.

Én is órákat töltöttem az ügyféltérben semmiért, úgyhogy már nem vagyok velük kapcsolatban, ez őrület és életrablás csak.

Milyen külföldi banknál vagy? Magyarországon lehet nyitni ott számlát?

2023. szept. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 Oh értem..

Hát nekem teljesen jónak tűnik a SMART csomag is akkor, havi 1 sportszelet áráért 😅


Sajnos nem lehet itthonról nyitni, kellett hozzá külföldi cím is.

De egyébként azt vettem észre, hogy csak Magyarországon kell a bankoknál mindenért fizetni, még olyan apróságokra is, mint sms, pénz felvétel-befizetés meg utalás, számlavezetés stb..

Például Angliában ez mind teljesen ingyenes az összes banknál, némelyiknél az sem számít ha külföldön van használva, és onnan is ingyen válthatsz/vehetsz fel pénzt korlátlanul középárfolyamon..

2023. szept. 12. 14:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmire nem jó, kivéve a biztosítás.

Nekem is volt covid előtt mert sokat utaztam és a prémium (évi 25.000) olcsóbb volt állandóan utazási biztosítást kötni és akkor még járt hozzá ingyen prémium lounge használat is ( ma már nem nagyon van ilyen).

Covid után le is mondtam azonnal


A saját bankár egy vicc volt nekem, sosem értem el, sosem hívott vissza és emailre sem válaszolt soha...

2023. szept. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért van prémium számlám, mert ingyenes.

Semmilyen más előnyét nem használom ki.

2023. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6: És nem akarnak ezek a bankok magyar ügyfeleket, hogy nem lehet itt nyitni?
2023. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6: Te hol nyitottad? Ausztriában?
2023. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!