Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha felvettem a diákhitelt és...

Ha felvettem a diákhitelt és közben kaptam állást, rögtön el kell kezdenem törleszteni?

Figyelt kérdés
Megigényeltem a diákhitelt, de közben kaptam állást... Akkor most rögtön kell törleszteni, vagy így is ráérek majd ha megcsináltam a sulit?
2010. okt. 17. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ráérsz, de ha okos vagy, akkor most visszatörleszted, ami nem feltétlen szükséges. Számold ki, 8,5%-os a kamata, ez 5 év alatt több, mint 50%. Tehát ha most kezdted az egyetemet és a befejezése után akarsz csak elkezdeni törleszteni, eleve másfélszerese lesz az összeg a mostaninak. Más szóval minden befizetett 100 Ft-tal minimum 50 Ft-ot spórolsz! De ez a legjobb eset, ha később kis részletekben törlesztesz, akkor a 2-3szorosát kell visszafizetned majd.


A lényeg, hogy nem vagy köteles törleszteni, de a józan ész mindenképp azt diktálja, hogy ha nem muszáj, ne legyen hiteled, minél előbb fizesd vissza!

2010. okt. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szeretnék előtörleszteni, csak nem tudtam, h kötelező-e, ha van állásom.

Köszi a választ :)

2010. okt. 18. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!