Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 1-et, egy félévre...

Diákhitel 1-et, egy félévre is lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Sajnos egy olyan helyzet alakult ki, hogy szükségem lenne nagyjából 200-300 ezer forintra. Jelenleg egyetem tanulok, mellette diákmunkásként dolgozok. Budapesten élek egyedül egy albérletben. Átlagosan havi 200 forint körül keresek. Utánanéztem már de tudtommal személyi kölcsönt diákmunkára ilyen kis összegnél sem adnak a bankok. Régebben hallotam a diákhitel+ lehetőségről azonban azt megszüntették. A probléma az lenne, hogy jelenleg tönkrement a mosógépem és a szerelő azt mondta hogy már nem javítható. Havonta nagyjából 20 ezer forintot tudok jelenleg félretenni, és hát egy mosógép ára nagyjából 100 ezer körül kezdődik, ami azt jelenti, hogy körülbelül 5-6 hónap alatt tudnék venni egy újat önerőből. Jelenleg kézzel mosok otthon, viszont lehetőleg nem szeretnék még fél évig kézzel mosni. Illetve a laptopom is már a végét járja, bár azt azért könnyebb nélkülözni pár hónapig. Illetve nem bánnám, ha maradna egy kis tartalékom is vész esetére. A diákhitel 1-nél néztem, hogy az igényelt hitelt egy összegben is kiutalják. Van esetleg olyan lehetőség, hogy csak egy félévben igényeljem ezt a típusú hitelt? Illetve ha igen, ebben az esetben is elég csak a képzés után elkezdeni törleszteni? Megelőzésképpen írom, hogy sajnos nem tudok senkitől sem pénzt kérni, ha tudnék nem tettem volna fel a kérdést. A válaszokat előre is köszönöm.

2023. szept. 18. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet.
2023. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet, annyit kell majd csinálni, hogy a következő félév előtt a folyósítás szüneteltetését kell kérni, hogy ne folyósítsák tovább. Elég a tanulmányaid befejezése után elkezdeni törleszteni, de nem tilos korábban ha megengedheted magadnak, így hamarabb letudod és kevesebb kamat megy rá.
2023. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, de azért a mosodai opciót sem dobnám teljesen félre.
2023. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!