Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha diákhitel2-m van, itt...

Ha diákhitel2-m van, itt olvastam, hogy 10 félévre lehet igényelni, az 5 év, viszont én még tanulok, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 20:20
 1/6 A kérdező kommentje:
számításaim szerint még 1 évem van
2013. jan. 17. 20:28
 2/6 anonim ***** válasza:
És letelt az öt év?
2013. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
majd év végén, de le fog járni
2013. jan. 18. 06:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem.

Most egyetemista vagy már? Vagy majd az leszel?


Mindig csak az aktuális félév kezdete körül igényelheted arra a félévre és minden szemeszterben újat kell igényelned ha továbbra is kéred.

2013. jan. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
egyetemre járok
2013. jan. 18. 16:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Oké, viszont a kérdést még mindig nem teljesen értem, de azért próbálok úgy válaszolni, ahogy leginkább logikus.


Azt kérdezed, hogy miért nem igényelheted 10 félévre egyből a diákhitelt?

Azért, mert a diákhitel szerződésből minden félévben újat kell kötni. Tehát egyszerre csak egy, a következő félévre veheted fel, aztán ha később is akarsz akkor félévente mindig újra fel kell venni.


Vagy azt kérdezed, hogy te már mondjuk tanulsz 3 éve, de a diákhitel 2 csak mostantól van, ezért mostantól akarod igényelni? Akkor visszamenőlegesen nem tudsz igényelni, tehát ha még 2 éved van hátra, akkor csak a maradék 2-re tudsz felvenni és azzal fizetni.

2013. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!