Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen buktatói lehetnek egy...

Milyen buktatói lehetnek egy szabadfelhasználású hitelnek?

Figyelt kérdés

2,5 m HUF-t szeretnék felvenni. Láttam, hogy kérnek jövedelemigazolást, de nem szeretném, ha a munkahelyemen tudnának a felvételről, semmi közük hozzá szerintem. Ki lehet ezt kerülni?

Azt mondják, nem terheli az ingatlant. Ez valóban igy van?

Visszajelzésük szerint ez fix kamatozású, ez mennyire igaz?



2023. szept. 26. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
A legőszintébb jóindulattal, te ne vegyél fel hitelt...
2023. szept. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Általában vagy 3 havi számlakivonat kell vagy munkáltatói igazolás. A számlakivonattal már ki tudod kerülni az igazolást. De a te konkrét esetedben nem tudom mik lennének az igénylés feltételeit.



Azt mondják, nem terheli az ingatlant. Ez valóban igy van?


Hát ha az van a feltélekben akkor igen. De azért szerződés kötésnél olvasd át rendesen. Ki tudja, lehet addigra változnak a feltételek.

2023. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Mire vennéd fel? Létfontosságú? Miért nem gyűjtesz inkább?
2023. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kocsit akarok venni, munkába járáshoz kell.

Attól tartok, hogy még jobban felmennek az autó árak és jobban járok ha most felveszek hitelt, megveszem. Ha elkezdek gyüjteni, eltelik min. 1 év és mire odaérek már megint feljebb ment az ára és normálisabb autó vétele esélytelen lesz.

2023. szept. 26. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Gondolod hogy többel fog felmenni az autó ára mintegy 15-25%-os THM amit a hitelért kifizetsz?
2023. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Semélyi hitel, és nem jelzáloghitel, tehát az ingatlanod nem szolgál fedezetként.

Érdekesség, hogy ha nem tudod fizetni, akkor az ingóságaid ugye végrehajtás alá kerülhet, bár reméljük ez nálad nem opció.

Én sem ajánlom, főleg egy auto vásárlásra, de nekem semmi közöm hozzá.

Buktatói lehetnek a sok kamat, de a fix kamatozás sem fix, hanem 5-10 évig változatlan. Kivéve, ha végig fix, mert olyan is van, na az valóban fix, de az drágább is, tehát nem annyira kedvező a konstrukció.

A munkahelyed nem fog tudni róla.

A bérszámfejtők láthatnák maximum, de ők nem férnek hozzá ezen adataidhoz, maximum értesítést kaphatnak, ha bekerülsz a KHR listába(Régen BAR lista).

Reméljük, nálad ez sem opció. Nem jobb, hitel nélkül élni? Csak kérdem. Van nekem is hitelem. Lehet, hogy ma már másképp döntenék.

2023. szept. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Munkába el tufsz jutni tömegközlekedéssel is, a kocsi pedig csak viszi a pénzt.


Extrém példa valószínűleg, de mi 2 4M-ért vettünk autót, és az első évben 1M elment szervízre.

2023. szept. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Buktató a hitel kamatozása. Magas az alapkamat, ezért jóval többet kell majd visszafizetned, mint amennyi ténylegesen az autó ára, illetve az autó miatt több lesz a havi állandó költséged - üzemanyag, biztosítás, javítás - ami miatt kevesebbet tudsz megtakarítani.
2023. szept. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Garantáltan többet buksz a hitel kamaton, mint amennyivel 1 év alatt fentebb mennek az autó árak.
2023. szept. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A legegyértelműbb buktató a kamat. Nincsenek buktatók meg hasonlók, ezt azok találták ki akik nem tudnak szöveget értelmezni és/vagy semmilyen gazdasági tanulmányt nem folyatattak soha. (értsd: egy youtube videót se néztek meg a hitelről) Utána meg a "szemét bank elvette a pénzem". NEM. Tessék utánajárni mielőtt felveszed és kiszámolni mennyit kell visszafizetni. Ez nem szerencsejáték meg sportfogadás buktatókkal.Az ügyintéző is válaszol ha kérdezel.
2023. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!