Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Revolut segítségével érdemes...

A Revolut segítségével érdemes euro alapú számláról HUF-számlára utalni, hogy minimalizáljam az átváltási költségeim?

Figyelt kérdés
És ha igen, hogy lehet egy eur számláról Revolutra és onnan Ft-os számlára utalni? És Revolutra utalással jóval kevesebb összeget bukok, mintha az eur számláról utalnám magyar számlára az összeget? Revolut számlámnak van egy IBAN ls BIC számlaszáma, csak fogom és erre utalok a Revolutra eur számláról és ennyi? És utána pedig tovább utalhatom Revolutról magyar számlára a forintot? Egyáltalán érdemes Eur számláról Eur-t utalni Revolutra, és onnan a forintot magyar számlára?

2023. okt. 2. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Eur bankszámla -> bankkártyás fizetés (költség:0) -> Revolut -> EURHUF konverzió (költség: 0) -> HUF átutalás forint számlára (költség:0) -> Huf bankszámla
2023. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Leírom a konkrét folyamatot, mert már megoldottam az utalást.

1. Eur alapú számláról utaltam (azonnali utalással) az EUR-ban Revolutra: díjmentesen

Azonnal megjelent az összeg

2. Revoluton az EUR összeget átváltottam HUF-ra. díjmentesen

3. Revoluton a HUF-ot küldtem magyar bankszámlára. 897 Ft-os díjat számolt fel nemzetközi utalásért (mivel litván bank).

2023. okt. 2. 15:07
 3/6 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló: ne felejtsük el, hogy nemzetközi utalásnak minősül minden tranzakció, ha Magyarországra küldik, mivel litván bankszámla a Revolut. És nemzetközi utalásért díjat számol fel a Revolut. Nálam 1% volt írva utalási díjnak, mégis kevesebbet számolt fel még ennél is.
2023. okt. 2. 15:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem számol fel díjat. HUF nemzetközi és SEPA utalásokért. Ezek szerint nem magyar állampolgár vagy?


Olyan meg nincs, amit az 1. pontban írtál hogy azonnali EUR átutalás, az bankkártyás befizetés volt.

2023. okt. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Külföldön nyitott EUR-alapú bankszámlám van, külföldi bank, magyar állampolgár vagyok. És emiatt a bankomból indított utalással került Revolutra az EUR... Ezt megérni, hogy valaki megmagyarázza mit csináltam.... Tehát nemzetközi utalásnak minősül a tranzakció...
2023. okt. 3. 00:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Van egy opció a külföldi utalásnál, hogy azonnali utalás..... Ami azonnal elér a világ bármely pontjára. Ez tény...... Csak tudom 8 év külfüldi lét után....
2023. okt. 3. 00:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!